Bio je ovo jako loš dan za srpske tenisere na turniru u Nur-Sultanu.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/YOAN VALAT

Nakon Dušana Lajovića i Filipa Krajinovića, takmičenje je u osmini finala okončao i Miomir Kecmanović, koji je poražen od Aleksander Bublika posle tri seta.

Domaći igrač je bio bolji rezultatom 2:6, 6:3, 7:5, posle dva časa i dva minuta igre.

Njih dvojica su odigrali prvi međusobni duel, koji je bio veoma zanimljiv.

Obojica su dobili po jedan set, rutinski, da bi Bublik u odlučujućem napravio brejk u 11. gemu, kada je iskoristio prvu šansu.

Naredni, ispostaviće se, poslednji gem, lako je rešio u svoju korist, ne dopustivši Miši niti jedan poen.

Bublik u narednoj rundi igra protiv boljeg iz duela Gerasimov – Taberne.

U žrebu je ostao od naših samo Laslo Đere, koji se sastaje u 1/4 finalu sa Kvonom.