Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Beograd 2 opena.

Izvor: MS

Autor: MS

Srdjan Stevanovic/Starsport

Lajović je u dva seta, za tačno 80 minuta, pobedio Rikardasa Berankisa 6:3, 6:3.

Teniser iz Stare Pazove je tako prekinuo loš niz od šest uzastopnih poraza, još od marta.

Do trijumfa na domaćem terenu nije došao tako lako kao što rezultat govori, pošto je počeo loše i Litvanac je napravio brejk i poveo 2:0.

U tom trenutku kao da se Lajović trgnuo, zaigrao je na znatno višem nivou i vezao četiri gema za veliki preoket i sačuvao ga do 1:0.

To kao da ga je opustilo, čekao je šansu u nastavku i dočekao je u šestom gemu kada je brejknuo rivala i trasirao put ka pobedi.

U borbi za četvrtfinale čeka ga Francuz Žeremi Šardi.