Četvrtak, 13.05.2021.

23:01

Tri i po sata "rolerkostera" – Sonego pobedio Tima u meču za pamćenje

Dominik Tim i Lorenco Sonego odigrali su neverovatan meč u osmini finala Mastersa u Rimu.

Tri i po sata
EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Slavio je Lorenco Sonego i otišao u četvrtfinale – 6:4, 6:7, 7:6.

Meč je trajao 3 sata i 32 minuta.

Italijan je u prvom setu prvo propustio dve brejk lopte u petom gemu, da bi onda iskoristio jednu u sedmom gemu i poveo.

Spasao je brejk loptu u gemu u kojem je servirao za vođstvo, preokrenuo rezultat u 10. gemu i osvojio prvi set.

Dve brejk lopte neutralisao je u četvrtom gemu drugog seta, a Tim pri rezultatima 4:4 i 5:5 spašava po dve brejk lopte, pa pri rezultatu 6:5 ne koristi tri set lopte i drugi set odlazi u taj-brejk.

Tamo je vodio 4:1, ali je prosuo tu prednost i dozvolio Sonegu da se vrati na 4:4. Ipak, pravi mini-brejk pri rezultatu 5:4 i dobija taj-brejk rezultatom 7:5, pa se igrao odlučujući set.

U trećem setu nastavio se "rolerkoster".

Sonego je imao brejk prednosti i 2:0, ali onda gubi četiri gema zaredom i Tim dolazi do vođstva od 4:2.

Italijan spašava meč loptu pri rezultatu 5:3, pa vraća brejk kada je Tim servirao za pobedu i odvodi set u taj-brejk, gde je odlučen pobednik.

Vodio je 2:0, pa ispustio prednost i Tim je izjednačio, ali na 4:3 za Sonega Italijan pravi novi mini-brejk i dolazi do 5:3. Naravno, odmah je usledio odgovor Tima, koji vraća mini-brejk i rezultat je bio 5:5 i Tim je imao servis.

Nije ubacio prvi servis, Sonego je napao i došao do meč lopte na svoj servis.

Neverovatan meč u Rimu.

Sonego je imao 50 vinera i 31 neiznuđenu grešku, dok je Tim završio sa 36-19.

U četvrtfinalu će igrati protiv Andreja Rubljova, koji je rutinski savladao Bautistu Aguta 6:4, 6:4.