I Đere završio takmičenje u Rimu

Posle Filipa Krajinovića još jedan srpski teniser je završio učešće u singlu na Mastersu u Rimu.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Reč je o Laslu Đereu koji je posle 132 minuta igre poražen od Španca Pabla Karenja Buste, 4:6, 6:3, 6:1.

Šteta za tenisera iz Sente koji je dobro počeo meč, imao je priliku da stigne do brejka i početkom drugog, ali je Karenjo Busta podigao igru i na kraju trijumfovao.

Đere je odmah na startu meča napravio brejk, imao je priliku za tako nešto i u trećem gemu, ali je nije iskoristio.

Svejedno, držao je svoj servis i dobio početni set sa 6:4.

Kada je na startu novog seta došao do nove prilike za brejk, činilo se da će sve ići kako treba za njega, ali kako to u tenisu često biva, došlo je do preokreta.

Španac je sredio redove, napravio brejk u šestom gemu i potom nešto kasnije osvojio i set sa 6:3.

U setu odluke, mnogo grešaka Đerea, Karenjo Busta mu je tri puta oduzeo servis i lako došao do pobede.

Španski teniser će u drugom kolu igrati sa boljim iz meča Keija Nišikorija i Fabija Fonjinija.