Četvrtak, 15.04.2021.

07:55

Jokić "napumpao" novi tripl-dabl u pobedi Denvera VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa, uz novi tripl-dabl Nikole Jokića, pobedili su Majami Hit 123:106 u nastavku NBA lige.

Izvor: MS

Autor: MS

Jokić

Jokić je upisao 15. tripl dabl u sezoni tako što je imao 17 poena, 11 asistencija i 10 skolova u Bol areni u Koloradu.

Srpski centar odigrao je svoju ispodprosečnu partiju, ubacio je tek šest od 14 šuteva, ali je i pored toga stigao da kompletira dvocifren učinak u tri najvažnije statističke kolone.

Po čemu je drugi ove sezone u NBA ligi, odmah iza Rasela Vestbruka (23).

A uspeo je do toga da dođe kada je tri minuta pre kraja uhvatio tri ofanzivna skoka u jednom napadu! I tako zaokruži 56. tripl-dabl u karijeri na suv kvalitet.

Denver je odigrao prvi meč bez povređenog Džamala Mareja, koji je završio sezonu, i lako izašao na kraj sa timom Nemanje Bjelice.

Odlukom trenera Bjelica nije dobio šansu u utakmici u kojoj su se gosti sa Floride držali samo četvrtinu i po, pre nego što su se Nagetsi zaleteli serijom 13:2 i tu slomili rivala.

Najviše je povukao Majkl Porter junior sa 25 poena i 10 uhvaćenih lopti, Džamajkl Grin je kao i Jokić ubacio 17, a Aron Gordon 16.

Kod Majamija Bem Adebajo je jedini bio raspoložen sa 21 poenom, Kendrik Nan je dodao 16, a po 13 Trevor Ariza i Džimi Batler.

Denver je 35. trijumfom, pored 20 poraza, četvrti na Zapadu, dok je Majami sedmi na Istoku sa 28-27.