Đere preko Musetija do polufinala u Kaljariju

Laslo Đere se plasirao u polufinale ATP turnira Sardinija open u Kaljariju.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Naš Dejvis kup reprezentativac je posle velike borbe u tri seta i 141 minuta igre pobedio talentovanog italijanskog tenisera, Lorenca Musetija sa 6:4, 4:6, 6:2.

Tako je teniser iz Sente nastavio sa dobrim igrama na ovom turniru, na kojem je prethodno pobedio Italijana Federika Gaiju i Australijanca Džona Milmana.

Đere je u početnom setu uspeo da spasi dve brejk lopte u šestom gemu, a onda je u narednom načinio brejk za 4:3.

To mu je bilo dovoljno da posle 51 minuta igre nešto kasnije osvoji početni set sa 6:4.

Museti je potom podigao nivo igre, uz brejk u drugom gemu poveo je sa 3:0.

Đere je uspeo da brejkom smanji na 3:2, ali je Museti napravio ribrejk, a potom poveo i sa 5:2.

Još jednom je Đere uspeo da vrati izgbljeno, na 5:3 je napravio brejk, ali je popustio kada je trebalo da izjednači, pa je Museti dobio set sa 6:4.

U setu odluke došlo je do izražaja iskustvo Đerea, koji je brejkovima u trećem i petom gemu uspeo da završi posao, iako je Museti u maratonskom osmom gemu imao čak pet brejk prilika.

Na kraju, Đere je iskoristio četvrtu meč loptu.

Njega u polufinalu očekuje pobednik meča između Nikoloza Basilašvilija i Jana-Lenarda Štrufa.