Đere pokorio Sardiniju i osvojio drugu titulu u karijeri!

Srpski teniser Laslo Đere osvojio je drugu ATP titulu u karijeri.

Đere je trijumfovao na ATP turniru kategorije 250 na Sardiniji.

U finalu je savladao Marka Čekinata rezultatom 7:6, 7:5.

Meč je otvoren brejkovima, pošto su ih razmenili Đere i Čekinato.

Đere je propustio brejk loptu u sedmom gemu, a Čekinato je nakon toga lako osvajao servis gemove bez izgubljenog poena.

Laslo se mučio na servisu i skoro svaki gem je bio napet.

Pri rezultatu 6:5 za Čekinata, u poslednjem poenu je Đere osetio bol u levoj nozi, pa je fizioterapeut morao da siđe i pomogne Đereu tokom medicinskog tajm-auta.

Napravio je pritisak Čekinato i imao 15:30, ali je izvukao srpski teniser gem i uveo set u taj-brejk.

Brzo je napravio dva mini-brejka Đere i došao do 4:0, a zatim i do 6:1.

Sigurno je rešio taj-brejk i došao do vođstva u setovima.

Na startu drugog seta spasao je brejk loptu u najdužem gemu meča i to sjajnim vinerima iz bekhenda, koji ga do tada nije služio.

Pošto je poveo 1:0 u drugom setu, stiže do dve brejk lopte i koristi prvu, pa je došao do 2:0.

Spasao je dve brejk lopte sjajnim forhend vinerima u narednom gemu, ali nije uspeo da potvrdi brejk, pošto je Čekinato iskoristio treću brejk loptu i došao do 2:1.

Napravio je još jedan brejk Čekinato i poveo sa 3:2.

I onda kada je imao priliku da potvrdi brejk, propustio je čak 5 gem lopti, a Đere je propustio tri brejk lopte.

Nije se predavao Đere i na kraju je osvojio najduži gem u meču – iskoristio je četvrtu brejk loptu i izjednačio na 3:3.

Zatim je neutralisao dve brejk lopte i poveo sa 4:3, a pri rezultatu 5:4 je propustio meč loptu, pa je Čekinato izjednačio na 5:5.

Đere je ponovo dobio meč lopte pri rezultatu 6:5 i ovog puta je iskoristio jednu, što mu je donelo pobedu.