Utorak, 22.09.2020.

23:20

Lajović u osmini finala Hamburga, ispao prvi nosilac

Srpski teniser Dušan Lajović je uspešno startovao na ATP turniru u Hamburgu koji se igra u okviru priprema za Rolan Garos.

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by Angelo Carconi - Pool/Getty Images

On je u prvom kolu lako savladao Francuza Alberta Manarina u dva seta rezultatom 2:0 (6:4, 6:1).

Meč je trajao sat i 37 minuta, a već uvodni gem dao je nagoveštaj da je Lajović spreman za ovaj turnir.

Odmah je došao do brejka. u dosta dugom gemu.

Istina, izgubio je tu prednost u četvrtom gemu, ali je ponovo u sedmom oduzeo servis rivalu i priveo prvi set kraju.

U drugom je bilo još lakše, napravio je Lajović čak tri brejka i lako slavio prolaz u sledeću rundu.

Tamo će ga čekati Karen Hačanov, koji je na startu bio bolji od Jan-Lenarda Štrufa sa 2:1 (7;6, 4:6, 7:5).

Iznenađenje dana je svakako eliminacija Danila Medvedeva već u prvom kolu.

Polufinalista nedavnog US opena je izgubio od Francuza Uga Umberta za samo sat i 22 minuta.

Domaći takmičar je slavio sa 2:0 (6:4, 6:3) i tako je zakazao duel sa Jirijem Veselim u osmini finala.