Grigor Dimitrov i Mateo Beretini plasirali su se u četvrtfinale Mastersa u Rimu.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Bugarin Dimitrov je pobedio Italijana Janika Sinera u tri seta, posle dva i po sata borbe – 4:6, 6:4, 6:4.

On će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Šapovalov – Amber.

Dimitrov nije iskoristio svoje prilike u prvom setu i to je Siner kaznio, pa i u drugom poveo sa brejkom.

Trenutno 22. teniser planete se momentalno vratio, a onda došao i do preokreta.

U trećem setu je viđena dramatična završnica. Dimitrov je oduzeo servis rivalu i poveo sa 5:2, Italijan se vratio na 5:4 i servirao, ali onda doživeo krah.

Dimitrov je na riternu propustio četiri meč lopte, ali iskoristio petu i završio duel u svoju korist.

Italijan Beretini je sa 2-0, odnosno 7:6(5), 7:6(1), posle dva sata eliminisao sunarodnika Stefana Travalju.

Njegov protivnik u četrtfinalu biće bolji iz okršaja Marina Čilića i Kaspera Ruda.

Nakon što je na startu meča razmenjen po brejk, Mateo nije iskoristio tri vezane brejk lopte pase sigurnim servisima otišlo u taj-brejk.

Tu je Travalja uspeo da spasi set loptu na riternu, ali onda uprskao stvari i kapitulirao.

U drugom setu Travalja je uspeo da se spasi i napravi brejk kada je Beretini servirao za pobedu, ali u taj-brejku nije imao snage pa je osvojio tek jedan poen.