Novak Đoković se plasirao u polufinale Sinsinati Mastersa izuzetno ubedljivom pobedom nad Nemce Jan-Lenardom Štrufom.

Photo by Matthew Stockman/Getty Images

Đoković je Štrufa pobedio za sat vremena – 6:3, 6:1.

Ovo je bila četvrta pobeda u karijeri Srbina nad Nemcem, ujedno i najubedljivija, kojom je ostao nepobeđen u 2020. godini sa učinkom od 21 pobede u nizu.

U polufinalu Sinsinati Mastersa, koje je na programu u četvrtak, sastaće se sa Špancem Robertom Bautistom Agutom, koji je u veoma dramatičnom meču savladao Rusa Danila Medvedeva.

Srpski teniser je ujedno izjednačio učinak iz prošle godine, kada je na Sinsinati Mastersu došao do polufinala, te će od sada svakom narednom pobedom moći i da zaradi nove ATP bodove.

Novak i Agut će odigrati ukupno 12 zvanični duel, a do sada srpski teniser ima osam pobeda i tri poraza.

I proed toga Španac je uvek važio za neugodnog rivala Srbinu, a upravo je u poslednja tri meča došao do dve pobede, prošle godine u Dohi i Majamiju.

Štruf je dobro ušao u meč, i što se tiče razmena i što se tiče servisa, i već "pokazao zube" u prvom gemu.

Meč ste mogli da pratite uz naš LIVE BLOG.

Novak je odbio taj inicijalni napad i, iako je sporije počeo, videlo se da će se vrlo brzo "probuditi".

Štrufov otpor nije dugo trajao, pa je već u četvrtom gemu meča pretrpeo brejk, a presudila je Novakova odbrana protiv koje Nemac nije imao šanse.

Štruf je krenuo da igra mnogo agresivnije od tog trenutka, ali prolaza pored "srpskog zida" nije bilo.

Najbolji teniser planete nije do kraja seta pretio brejkom, ali je izuzetno rutinski došao do svojih servis gemova i vođstva od 1-0.

Trenutno 34. teniser planete je nastavio da bude agresivan i u drugom setu, pogotovo na servisu, ali mu to nije pomoglo.

Rizik mu se nije isplatio pa je prvi servis retko ubacivao, a pravio je i duple servis greške sve češće i češće.

Đoković je to koristio, igrao koliko je "morao", a onda blago dodao "gas" i napravio čak dva uzastopna brejka.

Sve se "raspalo" za Štrufa u petom gemu drugog seta, kada je ekspresno izgubio četiri poena – dva zbog duplih, a jedan zbog druge opomene zbog nesportskog ponašanja.

Novak je propustio priliku da protivniku dodelu "krompir", odnosno da osvoji set sa nulom, pošto je taj gem odigrao izuzetno loše, ali je već u sledećem napravio novi brejk.

Meč između Bautiste Aguta i Đokovića na programu je u petak.