Subota, 29.02.2020.

08:24

Nadal razbio Dimitrova, epski kolaps Iznera VIDEO

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale turnira u Akapulku pobedom nad Grigorom Dimitrovim.

Izvor: LN

Autor: LN

AP Photo/Rebeèa Blackwell

Nadal je savladao Bugarina za sat i 44 minuta tenisa – 6:3, 6:2.

Španac je ponovo uspeo da se plasira u finale turnira u Meksiku, nakon što je prošle godine podbacio i ispao u drugom kolu od Nika Kirjosa.

Zanimljivo, prvi brejk na meču napravio je Dimitrov, koji je poveo sa 2:1, ali je zatim dva puta zaredom izgubio servis.

Imao je šansu da se vrati u prvi set, ali je Rafa spasao tri brejk lopte i nekoliko gemova kasnije poveo sa 1-0.

U drugom setu viđen je maltene preslikan scenario – Dimitrov je napravio brejk, ali onda pretrpeo čak tri zaredom, a zatim i zaslužen poraz.

U finalu Akapulka Nadal će se sastati sa Amerikancem Tejlorom Fricom.

Fric je savladao sunarodnika Džona Iznera posle velikog preokreta – 2:6, 7:5, 6:3.

Mlađi Amerikanac je imao zaostatak od seta i brejka, a Izner je pri vođstvu od 1-0, 4:2 imao tri vezane brejk lopte.

Usledio je potpuni kolaps jednog od najboljih servera svih vremena, koji je izgubio pet od narednih šest gemova, a onda izgubio servis i na startu odlučujućeg seta.

Finale je na programu u nedelju od 4.00 po srednjeevropskom vremenu.