Petak, 28.02.2020.

09:00

Nadal počistio Kvona, protiv Dimitrova za finale Akapulka

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale turnira u Akapulku, pošto je jutros pobedio Sunvun Kvona iz Južne Koreje sa 6:2, 6:1.

Izvor: PT

Autor: PT

Tanjug/ AP Photo/Rebecca Blackwell

Iako je krajnji rezultat bio veoma ubedljiv, Nadalu je za pobedu bilo potrebno 93 minuta igre, a i sam je posle meča izjavio kako je Kvon bio više nego dobar.

"Meč je bio mnogo teži nego što to rezultat govori. Mislim da je bio lep meč, dobar meč protiv čvrstog protivnika pred kojim je dobra karijera", rekao je drugi teniser sveta nakon meča.

Nadal će u polufinalu, na putu ka svojoj trećoj tituli u Akapulku, igrati protiv Bugarina Grigora Dimitrova koji je u četvrtfinalu pobedio Švajcarca Stana Vavrinku sa 6:4, 6:4.

Šampion Akapulka iz 2014. godine je ovom pobedom prekinuo niz od pet uzastopnih poraza protiv Vavrinke.

U drugom polufinalu turnira u Akapulku snage će odmeriti dvojica Amerikanaca – Džon Izner i Tejlor Fric.

Izner je u četvrtfinalu posle tri seta slavio protiv zemljaka Tomija Pola (7:6, 3:6, 6:2), dok je Fric bio bolji od Britanca Kajla Edmunda (6:4, 6:3).