Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u polufinale turnira u Dubaiju.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Francois Nel/Getty Images

Cicipas je pobedio Nemca Jan-Lenard Štrufa sa 2-1 u setovima (4:6, 6:4, 6:4) posle dva časa i 23 minuta tenisa.

Grk nije dobro ušao u meč, a Štruf je to iskoristio u desetom gemu, kada je brejkom okončao prvi set.

Štruf je imao svoje prilike u drugom setu, ali ih nije iskoristio, pa je Cicipas brejkom koji je napravio u prvom gemu tog dela igre došao do izjednačenja.

Momenat odluke desio se u devetom gemu trećeg seta, kada je Nemac propustio tri vezane gem lopte (40:0) i pretrpeo odlučujući brejk.

U polufinalu Dubaija Cicipas će igrati protiv Britanca Danijela Evansa, koji je prethodno u dva seta iznenadio Rusa Andreja Rubljova.