Petak, 20.12.2019.

13:30

Prvi poraz Đokovića u novoj sezoni

Novak Đoković poražen je u prvom meču nove sezone od Grka Stefanosa Cicipasa sa 2-1 u setovima.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

AP Photo/Kamran Jebreili

Cicipas je savladao Novaka na egzibicionom turniru u Abu Dabiju, posle više od dva časa igre – 3:6, 7:6(4), 6:4.

Novak nije uspeo da se plasira u finale turnira, dok će se Cicipas sastati sa boljim iz okrašaja Karen Hačanov – Rafael Nadal. Srpski teniser će protiv poraženog igrati u meču za 3. mesto.

Đoković nije uspeo da odbrani titulu na Mubadala teniskom šampionatu (MWTC) čiji će šampion zaraditi 250.000 dolara.

Srbin je sjajno otvorio prvi meč u novoj sezoni, odmah oduzeo servis Cicipasu i uspostavio potpunu kontrolu.

Đoković je dominirao u prvim gemovima i maksimalno koristići greške rivala stigao i do drugog brejka za 5:1.

Kada je došao u priliku da servira za osvajanje seta, Grk se budi i odmah uzvraća brejkom koji kapitalizuje i smanjuje na 5:3.

Međutim, to nije poremetilo Novaka, sigurnom igrom osvaja naredni servis-gem i dobija uvodni set sa 6:3.

Usledio je neverovatan drugi set. Cicipas je preuzeo inicijativu i odmah napravio brejk, a onda iskoristio momentum i krizu u igri Đokovića i oduzeo mu još jednom servis za ogromnih 5:1.

Međutim, Srbin se tada budi, kreće da "grize" kao da je na Vimbldonu i strpljivom igrom uspeva da izjednači na 5:5.

Usledio je taj-brejk u kojem se bolje snalazi Grk koji na kraju poravnava u setovima na 1-1.

Cicipas bolje otvara i treći set, odmah oduzima servis Đokoviću, nakon čega dobrim servisom čuva prednost do 4:2.

Grk je u narednom gemu mogao da napravi novi brejk i izuzetno lako dođe do preokreta, ali je Srbin spasao dve brejk šanse, došao do 3:4 i zatim pripretio.

Ipak, Cicipasa je spasao loš ritern Novaka i solidni servisi, a zatim i munjevit forhend za 5:3 u njegovu korist. U naredna dva gema igrači na riternu nisu imali promil šanse, pa je Novak pretrpeo prvi poraz u sezoni.