Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Mastersa u Šangaju koji se igra za nagradni fond od 3,51 miliona dolara.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Logan Riely/Getty Images

Od Kecmanovića je u meču prvog kola bio bolji Kazahstanac Mihail Kukuškin, koji je posle 103 minuta igre slavio sa 7:6 (4), 6:4.

Početni set je bio prilično izjednačen, mada je Kukuškin bio taj koji je u tri gema na servis srpskog tenisera ima brejk prilike. Nije uspeo da realizuje nijednu od sedam, od čega su tri bile set lopte pri rezultatu 5:4.

Kecmanović je izdržao, a jedinu brejk priliku u setu imao je u devetom gemu.

U taj-brejku, Kukuškin je bio sigurniji, poveo je sa 5:1, sve što je Kecmanović uspeo bilo je da smanji na 5:3, ali je na 6:4 Kukuškin dobio poen i time i prvi set.

U drugom delu igre, Kukuškin je odmah načinio brejk, potom poveo sa 2:0 i posle toga je bio siguran na servisu.

U narednoj rundi teniser iz Kazahstana se sastaje sa pobednikom meča između Davida Gofana i Rišara Gaskea.