Četvrtak, 25.07.2019.

14:32

Krajinović u četvrtfinalu u Hamburgu

Naš teniser Filip Krajinović plasirao se u četvrtfinale teniskog turnira u Hamburgu koji se igra na šljaci za nagradni fond od 1,85 miliona evra.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Teniser iz Sombora je pobedio Slovaka Martina Kližana sa 6:7 (8), 7:5, 6:1 posle 157 minuta igre.

Imao je Filip priliku da osvoji i početni set, uz dva brejka, vodio je sa 4:1, ali ispustio je prednost. Kližan je okrenuo na 5:6, da bi Filip izborio taj-brejk koji je dobio Slovak sa 8:6.

U sedmom gemu drugog seta, Kližan je načinio brejk za 4:3, potom je poveo sa 5:3, ali Krajinović je od tog momenta zaigrao mnogo bolje.

Nanizao je naredna četiri gema, dobio set sa 7:5, a onda je u setu odluke odigrao besprekorno izgubivši svega jedan gem.

Protivnik u četvrtfinalu biće mu pobednik duela između svetskog broja pet Aleksandera Zvereva iz Nemačke i Argentinca Federika Delbonisa.