Ponedeljak, 13.05.2019.

12:37

Đere lako sa Kukuškinom za drugo kolo Rima

Srpski teniser Laslo Đere pobedio je Kazahstanca Mihaila Kukuškina sa 2-0 u setovima u prvom kolu Mastersa u Rimu.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Alex Pantling/Getty Images

On je Kukuškina savladao posle jednog časa i 18 minuta borbe – 6:3, 6:4.

Đere se osvetio Kukuškinu za prethodna dva poraza koja mu je Kazahstanac naneo na ATP Turu.

Laslu je za prvi set bio dovoljan jedan brejk. Napravio ga je odmah na startu meča, a protivniku nije dopustio više od dva poena na riternu prilikom celog prvog dela igre.

U drugom setu priča je bila maltene ista. Đere je dominirao u svojim servis gemovima, a onda na 3:3 napravio ključni brejk.

U poslednjem Kukuškinovom gemu došao je do dve meč lopte, koje nije iskoristio, ali je ubrzo novim dobrim servisima došao do pobede i plasmana u drugo kolo.

Đere će se u narednoj rundi sastati sa gruzijskim teniserom Nikolozom Basilašvilijem.