Ponedeljak, 06.05.2019.

13:15

Đereu srpski derbi – u dva seta slomio Lajovića

Laslo Đere dobio je srpski derbi na startu Madrida i plasirao se u drugo kolo Mastersa.

Photo by Buda Mendes/Getty Image

Đere je savladao Dušana Lajovića sa 6:4, 6:4 u njihovom trećem međusobnom duelu, prvom od 2015. godine.

Laslo će u drugom kolu Madrida igrati protiv Argentinca Huana Martina del Potra, sedmog nosioca turnira.

Đere je bez većih problema osvojio prvi set brejkom u trećem gemu. Iskoristio je četvrtu priliku da oduzme servis zemljaku.

Lajović je nastavio sa bledom igrom, nije uspevao da zapreti Đereu, koji je do kraja seta imao još četiri brejk prilike, ali je do 1-0 stigao preko svog servisa.

U drugom setu Đere propušta brejk već u uvodnom gemu, nakon čega sprečava Lajovića da oduzme njegov servis.

Već u trećem gemu Laslo opet oduzima servis zemljaku, koji se konačno budi i odgovara ribrejkom za 2:2.

To je podiglo samopouzdanje Lajoviću, koji naredna dva servis gema osvaja bez izgubljenog poena, ali kada se očekivala neizvesna završnica seta, Đere pravi novi brejk i posle 85 minuta borbe stavlja tačku na meč.

Srbiju u Madridu predstavlja još Novak Đoković, koji će na teren u sredu u drugom kolu gde čega boljeg iz okršaja između Grigora Dimitrova i Tejlora Henrija Frica.