Petak, 26.04.2019.

18:45

Nadal u polufinalu turnira u Barseloni

Drugi teniser sveta, Španac Rafael Nadal plasirao se u polufinale turnira u Barseloni koji se igra za nagradni fond od 2,6 miliona evra.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by David Ramos/Getty Images

On je u četrvrtfinalu pobedio 51. tenisera sveta, Nemca Jan-Lenarda Štrufa sa 7:5, 7:5 posle 103 minuta igre.

Nadal je tako nastavio put ka 12. trofeju na ovom turniru na kojem je bio najbolji i prošle sezone.

Štruf je prikazao prilično dobru igru, može se reći da je pružio snažan otpor favorizovanom protivniku.

Nadal je odlično počeo meč, napravio je brejk u četvrtom gemu, potom poveo i sa 4:1, da bi potom Štruf u sedmom gemu vratio brejk i potom izjednačio na 4:4.

Ipak u finišu seta, iskustvo španskog tenisera bilo je presudno. Na 6:5 u 12. gemu osvojio je sva četiri poena na servis nemačkog tenisera i tako došao do početnog seta.

U drugom setu, nije bilo brejka u prvih 11 gemova, svako je držao svoj servis, da bi Nadal kao i u prvom setu, poveo sa 40:0 na servis Štrufa, potom je izgubio naredni poen, ali je završni poen bio maestralan.

Nadal je iz forhenda u trku pored istrčalog Štrufa pogodio liniju i tako iskoristio drugu meč loptu.

Njegov protivnik u polufinalu biće bolji iz meča Argentinca Gvide Pelje i Austrijanca Dominika Tima.