Ponedeljak, 22.04.2019.

09:59

Novak prestigao Federera u ATP trci

Bez obzira što nije osvojio titulu na turniru u Monte Karlu, Novak Đoković ipak ima mali razlog za zadovoljstvo.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Srpski teniser je zahvaljujući plasmanu u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu povećao bodovnu zalihu, jer je otišao korak dalje nego prošle sezone kada je ispao u osmini finala.

Tako je sa novih 90 bodova stigao do 11.160 poena, a time je i povećao razliku nad velikim rivalom, drugoplasiranim Rafaelom Nadalom, ali najviše zahvaljujući tome što je Španac izgubio 640 bodova.

Osim toga, Novak je sa tih 90 poena pretekao na listi ATP trke Rodžer Federera.

Švajcarac, kao što je poznato nije igrao u Monte Karlu i na teren će se vratiti tek na Mastersu u Madridu, pa samim tim nije ni mogao da osvoji nove poene.

Đoković je plasmanom u četvrtfinale osvojio dovoljno poena da u ATP trci potisne Federera na drugu poziciju. Đoković ima 2.405 poena, a teniser iz Bazela 2.280.

Dušanu Lajoviću je plasman u finale doneo skok od 127 pozicija na 17. mesto sa 725 poena, dok je Laslo Đere na 19. mestu sa 681 poenom osvojenim od starta sezone.

ATP TRKA: 1. Đoković2.405, 2. Nadal 2.280, 3. Nadal 1.965, 4. Cicipas 1.550, 5. Medvedev 1.255...