Nedelja, 21.10.2018.

16:05

Singapur: Pliškova iznenadila Voznijaki, Dankinja BL 0/11

Češka teniserka Karolina Pliškova bez problema je u dva seta savladala Dankinju Karolinu Voznijaki na startu Završnog WTA turnira.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Matthew Stockman/Getty Images

Pliškova je posle jednog časa i 34 minuta bila bolja rezultatom 6:2, 6:4.

Čehinja je spasila svih 11 brejk lopti sa kojim se suočila, a iskoristila tri od svojih deset.

Posle ubedljivih 6:2 u prvom setu Voznijaki je zaigrala znatno bolje, ali joj je nepostojeća realizacija brejk prilika došla glave.

Pliškova je imala priliku da završi meč prilikom ritern gema i vođstva od 5:3, međutim druga teniserka sveta ostala je pribrana i produžila meč.

U, ispostaviće se poslednjem gemu meča, Voznijaki je došla do nove dve, vezane brejk šanse, ali je Pliškova vezala četiri poena i ostvarila prvu pobedu na turniru.

Posle prvog dana Bele grupe po pobedu i set količnik od 2-0 imaju Pliškova i Svitolina, koja je rutinirala Petru Kvitovu.