Nedelja, 30.09.2018.

09:43

Peking: Lajović u glavnom žrebu, Troicki nastavio mučenje

Srpski teniser Dušan Lajović prošao je u glavni žreb turnira u Pekingu pobedom nad Britancem Kameronom Norijem u dva odigrana seta.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Matthew Stockman/Getty Images

Lajović, 53. teniser sveta, pobedu od 6:4, 6:4 ostvario je posle jednog časa i 23 minuta igre.

Dušan je u prvom kolu kvalifikacija bio bolji od Kineza Dija Vua, a pobedom protiv Norija nastupaće na turniru iz serije 500.

Talentovani Britanac je možda nezasluženo izgubio prvi set, s obzirom da nije iskoristio nijednu od svojih osam brejk prilika, dok je srpski teniser oduzeo servis rivalu posle svoje treće.

U drugom setu je bilo malo drugačije, Dušan je bio sigurniji i zasluženo prošao dalje.

Viktor Troicki nastavlja sve dublje da "tone" u teniskom svetu. Posle pobede nad domaćim teniserom Zijem, on je morao da preda meč poslednjeg kola kvalifikacija Moldavcu Raduu Albotu pre početka.

Viktoru je ovo bila čak treća predaja u poslednja četiri meseca, za koja je uspeo da odigra samo pet mečeva do kraja.