Nedelja, 29.07.2018.

16:56

Beretini kao Federer – bez pretrpljenog brejka do prve titule

Italijanski teniser Mateo Beretini osvojio je prvu ATP titulu u karijeri, pobedom u finalu Gštada protiv Roberta Bautiste Aguta posle dva odigrana seta.

Izvor: LN

Autor: LN

EPA-EFE/PETER SCHNEIDER

Beretini je od Španca bio bolji rezultatom 7:6(9), 6:4 posle jednog časa i 47 minuta igre.

U prvom setu nije bilo brejka, pa je set rešen posle taj-brejka, koji je Italijan dobio sa 11:9.

Beretini je u poslednjem, 10. gemu drugog seta oduzeo servis Špancu, iskoristivši svoju šestu brejk priliku u setu, i time došao do svoje prve titule u karijeri.

Beretini je fantastično servirao u meču, ali i na celom turniru. Protivnicima nije dozvolio nijedan jedini brejk, prepustio im samo devet brejk prilika, a Agutu u ovom duelu nijednu brejk šansu.

Pre turnira u Gštadu Beretini je na takmičenjima stizao samo do četvrtfinala, dok na turniru u Švajcarskoj nije izgubio set.

On je ujedno osvojio i titulu u dublu na istom turniru, jer je u paru sa Danieleom Bračalijem došao do trijumfa pobedivši Molčanova i Zelenaja u finalu sa 2:0.