Subota, 23.06.2018.

16:30

Čilić sa Novakom u finalu Kvinsa

Najbolji hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u finale Kvinsa, pošto je u polufinalu pobedio Australijanca Nika Kirjosa u dva seta, 7:6 (3) i 7:6 (4).

Getty Images

U njihovom trećem međusobnom duelu Čilić je do druge pobede došao posle sat i 28 minuta igre.

Meč između Hrvata i Australijanca obeležili si sigurni servisi i samo dve brejk prilike, koje Čilić nije iskoristio u drugom setu.

Čilić je oba seta dobio posle taj-brejka. Prvi mu je pripao rezultatom 7:3, a drugi 7:4.

Hrvat će u finalu turnira u Londonu igrati protiv srpskog tenisera Novaka Đokovića, koji je posle dosta borbe savladao Žeremija Šardija i plasirao se na završni meč.