Ponedeljak, 23.04.2018.

15:55

Lajović u drugom kolu Barselone, žreb ga vodi ka Đokoviću

Srpski teniser Dušan Lajović pobedio je Pedra Martinesa u prvom kolu turnirau Barseloni sa 2-1, 6:4, 6:7 (5), 6:3.

Lajoviću je za trijumf bilo potrebno dva sata i 40 minuta, a 226. igrač sveta je bio težak protivnik Srbinu.

Lajović je meč započeo znatno bolje nego prošle nedelje protiv Novaka Đokovića jer je već na startu poveo 4:0.

Martines uspeva da vrati jedan brejk i priđe na 5:4 i tako iskoristi pad Lajovića, ali je onda Dušan uspeo da "iščupa" vrlo neizvestan gem u kom se suočavao sa novim brejk loptama i osvojio prvi set 6:4.

Mnogo razmena i samo jedna brejk lopta, tako je izgledao drugi set u kom nijedan od igrača nije uspevao da prelomi. Najbliži tome je bio srpski igrač u trećem gemu kada je imao brejk šansu.

Nije je iskoristio i Španac je u taj brejku uspeo da izjednači. Krenulo se "od nule" u trećem setu u kom je Martines opasno pretio u nekoliko navrata.

Lajović je prvo sačuvao svoj servis posle dve brejk šanse za Martinesa u petom gemu, da bi već u narednom Duci bio taj koji je oduzeo servis protivniku i poveo 4:2.

A kada je uspeo da se izvuče posle maratonskog gema i povede 5:3, servirao je za pobedu i prošao dalje.

Lajovića u narednom kolu očekuje veteran Felisijano Lopes, a ukoliko njega prođe mogao bi da se ukrsti sa Novakom Đokovićem.

Đoković sada čeka boljeg iz duela Kližan - Delbonis i ukoliko prođu obojica, igraće drugi put za dve nedelje.