Petak, 06.10.2017.

10:57

Laslo Đere u finalu Almatija

Laslo Đere plasirao se u finala čelendžera u kazhastanskom Almatiju pošto je u tri seta pobedio Ivana Gakhova.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

Srpskom teniser bilo je dovoljno 110 minuta igre da pobedi 319. igrača na svetu.

U finalu je moguće da vidimo duel naših igrača pošto Filip Krajinović igra u polufinalu sa Trungeljitijem.

Đere je veoma dobro krenuo prvi set i već u četvrtom gemu uspeo da napravi brejk i povede sa 3:1. Ubrzo je potvrdio brejk, međutim Rus je uspeo da napravi ribrejk i smanji na 5:4.

Kada je Gakhov trebalo da izjednači na 5:5, Đere je ponovo oduzeo servis protivniku i došao do vođstva od 1:0 u setovima, 6:4.

Drugi set prošao je u totalnoj dominaciji ruskog igrača pošto je vodio sa 5:0, a set dobio sa 6:1.

To nije omelo Đera da u trećem setu zaigra najbolji tenis i da sa ubedljivih 6:2 prođe u finale Almatija.