Sreda, 24.04.2013.

15:56

Ferer već eliminisan u Barseloni

Španski teniser David Ferer završio je učešće na turniru u Barseloni već u drugom kolu, porazom od Dmitrija Tursunova iz Rusije.

Izvor: JT

Autor: JT

Ferer, koji je bio slobodan u prvom kolu, pošto je postavljen za prvog nosioca, poražen je od 66. tenisera sveta sa 7:5, 3:6, 6:1, posle jednog sata i 58 igre.

U trećem kolu, protivnik ruskog tenisera biće Tomaš Beluči iz Brazila, koji je bio bolji od Španca Pabla Kareno-Buste sa 6:7 (5:7), 6:3, 7:5.

Prvi put na turniru u Barselone Ferer je se među nosiocima našao ispred Nadala, ali ulogu favorita nije uspeo da opravda. Iznenađujuće, učešće na tom turniru završio je već posle prvog meča i to od kvalifikanta. Rus je posle dobijenog prvog seta posustao u drugom, a iako je to nagoveštavalo preokret, on je izostao, pošto Tursunov nije dao Fereru uopšte šansu u odlučujućem setu.

Nadal svoje učešće u Barselone počinje duelom sa Argentincem Karlosom Berlokom.

Turnir u Barseloni igra se za nagradni fond od 1.708.875 dolara.