Subota, 26.05.2012.

13:04

Srbija povela protiv Češke u finalu

Srpski teniser Janko Tipsarević doneo je našem timu vođstvo u finalu Svetskog kupa u Diseldorfu, pošto je slavio protiv Čeha Tomaša Berdiha.

Izvor: JT

Autor: JT

Tipsarević je do trijumfa došao sa 7:5, 7:6 (10:8), a naredni meč igraju Viktor Troicki i Radek Štepanek.

U slučaju da posle ta dva meča rezultat bude izjednačen, igraće se dubl meč.

U prvom setu duela Tipsarevića i Berdiha viđena je velika borba, igralo se gem za gem, sve do 11. gema. Tada je Janko sjajnom igrom došao do brejka i prilike da u narednom gemu servira za set, u čemu je uspeo i došao do vođstva od 1:0.

Janko je već u trećem gemu drugog seta došao do brejka, ali je češki teniser ubrzo uzvratio. Pošto su obojica u narednim gemovima bili sigurni pri svojim servisima, set je ušao u taj-brejk, u kojem je Tipsarević bio bolji i poveo sa 6:4, ali je Berdih uspeo da se odbrani i čak dođe do set lopte, pre nego što je srpski teniser rešio meč u svoju korist za vođstvo Srbije od 1:0 u finalu.