Ponedeljak, 20.06.2011.

22:40

Mari furiozno do drugog kola

U poslednjem meču prvog dana Vimbldona domaći teniser Endi Mari pobedio je Španca Daniela Himeno-Travera sa 3:1 (4:6, 6:3, 6:0, 6:0) u setovima.

Meč je odigran na Centralnom terenu na kome je „postavljen“ krov zbog kiše koja je prekinula tri meča i odložila njih 15 za drugi dan trećeg Gren slema sezone.

Britanac je u prvom setu zabrinuo publiku jer je Španac iznenađujuće posle 43 minuta igre dobio prvi set. Ipak Mari u nastavku meču nije dozvolio da dođe do iznenađenja.

Drugi set je dobio sa 6:3, a zatim furiozno odigrao treći i četvrti set i za ukupno 46 minuta osvojio oba bez izgubljenog gema

Škot je odservirao 13 as udaraca, imao 45 vinera i 14 neiznuđenih grešaka, dok je Himeno-Traver imao 24 vinera i neiznuđenih grešaka.

Mari je sedam puta „oduzimao“ servis protivniku, a imao 15 brejk šansi, dok je Španac samo u prvom setu osvojio gem na servis škotskog tenisera.