Ponedeljak, 20.06.2011.

14:11

WB: Date-Krum prva u drugom kolu

Japanska teniserka Kimiko Date-Krum prva je izborila plasman u drugo kolo na ovogodišnjem Vimbldonu pobedo nad Britankom Kejti O'Brajen.

Date-Krum je na startu trećeg Gren slema sezone slavila protiv domaće igračice sa 6:0, 7:5, posle jednog sata i četiri minuta

Japanka će u drugoj rundi igrati protiv Amerikanke Venus Vilijams, koja je pobedila Akgul Amanmuradovu iz Uzbekistana.

Date-Krum je odlično ušla u meč i protivnici nije prepustila nijedan gem u prvom setu, a u nastavku je viđena mnogo veća borba. Rezultat je bio izjednačen tokom prvih deset gemova, iako je Japanka imala prilike da ranije završi meč, ali je uz brejk i servis gem došla do trijumfa.