Nedelja, 01.08.2010.

07:59

Tipsarević ispustio finale

Srpski teniser Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u finale turnira u Los Anđelesu, pošto je u polufinalu poražen od Amerikanca Sema Kverija sa 2:1.

Kveri je po setovima slavio sa 6:7 (3), 7:6 (5), 6:4 u meču koji je trajao dva sata i 47 minuta.

Nakon što je u taj brejku dobio prvi set, i u drugom je igran taj brejk, u kome je srpski teniser vodio sa čak 5:1, ali je potom Kveri dobio šest poena za redom i izjednačio u setovima.

Treći set američki teniser dobio je sa 6:4 i u finalu će se sastati sa prvim nosiocem, Britancem Endijem Marijem, koji je u polufinalu pobedio Španca Felisiana Lopeza sa 2:1 u setovima - 6:0, 1:6, 6:4.

"Nemam komentar. NIsam nikako smeo da izgubim pored šansi koje sam imeo. Moram ostati pozitivan, moram se potruditi", napisao je na tviteru posle poraza Janko Tipsarević.

No comment.Should have never lost with all the chances I had..So hard to be positive now,trying thou

Turnir u Los Anđelesu igra se za fond nagrada od 700.000 dolara.