Subota, 15.08.2009.

23:09

Еndi Mari u finalu i na 'broju 2'

Škotski teniser Endi Mari plasirao se u finale turnira u Monrealu, pošto je pobedio Žo-Vilfrida Congu rezultatom 6:4, 7:6 (10-8) za 1 čas i 49 minuta.

Mari je trijumfom obezbedio drugo mesto na ATP listi od ponedeljka, a Rafael Nadal pada na treću poziciju. U borbi za titulu Mari će igrati sa pobednikom meča između Endija Rodika i Huana Martina del Potra.

U prvom setu Škot je imao brejk prednosti i vođstvo 5-2, Conga je vratio brejk, ali Mari nije dozvolio totalni preokret i novim brejkom je poveo u setovima. U taj brejku drugog Škot je spasao dve set lopte pre nego što je došao do pobede iskoristivši drugu meč loptu.

Conga je bio agresivniji i, kao što se očekivalo, više je napadao, što je za posledicu imalo 29 direktnih poena i 41 neiznuđenu grešku. Sa druge strane, Marijev odnos bio je 19 'vinera' i 16 grešaka.