Vimbldon: Na terenu Novak i Janko

Prvog dana Vimbldona od srpskih tenisera na teren će izaći Novak Đoković i Janko Tipsarević.

Izvor: B92 Svet, Engleska
Podeli

Najbolji srpski teniser Novak Novak Đoković na Vimbldonu startuje protiv Francuza Žulijena Benetoa, sa kojim se do sastajao tri puta u karijeri i ostvario dve pobede. Taj duel se igra na renoviranom Centralnom terenu i to je treći meč dana. Program na Centralnom terenu počinje u 14 časova duelom između Švajcarca Rodžera Federera i Tajvanca Lu Jen-Hsua, pa bi Novak trebao da nastupi oko 18 časova.

Janko tipsarević igra protiv Čeha Jana Heriha, 65. tenisera naATP listi. To je drugi meč na terenu broj sedam, gde program počinje u 13 časova, pa se njegov početak očekuje između 14:30 i 15:30 časova.

Zanimljivo je da bi Đoković i Tipsarević mogli da se susretnu već u trećem kolu ovogodišnjeg Vimbldona.

Jelena Janković, Ana Ivanović i Viktor Troicki svoje mečeve prvog kola Vimbldona igraju u utorak.

Program prvog dana Vimbldona:

Centralni teren, početaku 14 časova:
1. Jen-Hsun Lu (TPE) - Rodžer Federer (SUI) [2]
2. Neuza Silva (POR) - Serena Vilijams (USA) [2]
3. Žulijen Beneto (FRA) - Novak Đoković (SRB) [4]
Teren 1, početak 14 časova:
1. Maria Šarapova (RUS) [24] - Viktorija Kutuzova (UKR)
2. Robin Soderling (SWE) [13] - Žil Miler (LUX)
3. Fernando Verdasko (ESP) [7] - Džejms Vord (GBR)
Teren 2, početak 13 časova:
1. Danijela Hantukova (SVK) - Laura Robson (GBR)
2. Andrej Golubev (KAZ) - Džo-Vilfred Conga (FRA) [9]
3. Alja Kudrjavceva (RUS) vs Elena Dementijeva (RUS) [4]
4. Mišel Lodra (FRA) vs Džošua Gudal (GBR)
Teren 3, početak 13 časova:
1. Džejms Blejk (USA) [17] - Andreas Sepi (ITA)
2. Viktoria Azarenka (BLR) [8] - Severin Bremond Beltram (FRA)
3. Aleksandra Vozniak (CAN) [23] - Frančeska Skijavone (ITA)
4. Tomi Has (GER) [24] - Alexander Peja (AUT)
Teren 4, početak 13 časova:
1. Filip Kolšrajber (GER) [27] - Floren Sera (FRA)
2. Marija Elena Kamerin (ITA) - Šahar Pir (ISR)
3. Nikolas Mahut (FRA) - Kristof Vliegen (BEL)
4. Vera Zvonareva (RUS) [7] - Džordži Stup (GBR)
Teren 18, početak 13 časova:
1. Karol Bek (SVK) - Felisijano Lopes (ESP) [21]
2. Ksavijer Malis (BEL) - Rajner Šutler (GER) [18]
3. Jung-Jan Čan (TPE) - Marion Bartoli (FRA) [12]
4. Janina Vikmajer (BEL) - Elena Vesnina (RUS)
Teren 5, početak 13 časova:
1. Anastasija Pavličenkova (RUS) [31] - Petra Cetkovska (CZE)
2. Dudi Sela (ISR) - Santiago Gonzales (MEX)
3. Evgeni Korolev (RUS) - Igor Andrejev (RUS) [29]
4. Tamarin Tanasugarn (THA) - Aranča Para Santonja (ESP)
Teren 6, početak 13 časova:
1. Giljermo Garsija-Lopes (ESP) - Agustin Kaljeri (ARG)
2. Natali Deši (FRA) - Joana Raluka Olaru (ROU)
3. Pol Kapdevila (CHI) - Vinsent Spadea (USA)
Teren 7, početak 13 časova:
1. Đie Ženg (CHN) [16] - Kristina Barois (GER)
2. Jan Herih (CZE) - Janko Tipsarević (SRB)
3. Tamira Pašek (AUT) 71 - Viržini Racano (FRA) [26]
4. Alberto Martin (ESP) - Marin Čilić (CRO) [11]
Teren 8, početak 13 časova:
1. Karolina Sprem (CRO) - Regina Kulikova (RUS)
2. Roberta Vinci (ITA) - Magdalena Ribarikova (SVK)
3. Edouard Rožer-Vaselin (FRA) - Stefan Kubek (AUT)
4. Sam Kveri (USA) - Ivan Ljubičić (CRO)
Teren 9, početak 13 časova:
1. Žisela Dulko (ARG) - Stefani Foretz (FRA)
2. Marsel Granoljers (ESP) - Andreas Bek (GER)
3. Sajmon Greul (GER) - Majkl Jani (USA)
Teren 10, početak 13 časova:
1. Sajmon Aspelin (SWE)/Pol Henli (AUS) - Fabio Fognini (ITA)/Potito Starace (ITA)
2. Iveta Benesova (CZE)/Barbora Zahlavova Strikova (CZE) - Sibil Bamer (AUT)/Aleksa Glač (USA)
3. Julijana Fedak (UKR)/Mervana Jugic-Šalkić (BIH) - Klaudia Jans (POL)/Alisja Rosolska (POL)
Teren 11, početak 13 časova:
1. Ivo Minar (CZE) - Maksimo Gonzales (ARG)
2. Lusi Safarova (CZE) - Jarmila Grot (AUS)
3. Timea Bazinszki (SUI) - Vesna Manasieva (RUS)
4. Grega Zemlja (SLO) - Albert Montanjes (ESP) [32]
Teren 12, početak 13 časova:
1. Nikolas Almagro (ESP) - Huan Monako (ARG)
2. Anastasija Jakimova (BLR) - Nađa Petrova (RUS) [10]
3. Aravane Reze (FRA) - Ajumi Morita (JPN)
4. Diego Junqueira (ARG) - Guiljermo Kanjas (ARG)
Teren 14, početak 13 časova:
1. Ana-Lena Groenefeld (GER) - Sania Mirza (IND)
2. Mardi Fiš (USA) [28] - Serđo Rojtman (ARG)
3. Tomi Robredo (ESP) [15] - Luka Gregorc (SLO)
4. Vera Duševina (RUS) 87 - Alize Kornet (FRA) [22]
Teren 15, početak 13 časova:
1. Edina Galovits (ROU) - Sorana Kirstea (ROU) [28]
2. Simone Boleli (ITA) - Danijel Koelerer (AUT)
3. Džil Krajbas (USA) - Svetana Pironkova (BUL)
4. Stiv Darcis (BEL) - Frank Dančević (CAN)
Teren 17, početak 13 časova:
1. Adrijan Manarino (FRA) - Mark Žikel (FRA)
2. Dominika Cibulkova (SVK) [14] - Žuli Koin (FRA)
3. Mišel Laršer De Brito (POR) - Klara Zakopalova (CZE)
4. Ivo Karlović (CRO) [22] - Lukaš Lacko (SVK)
Teren 19, početak 13 časova:
1. Alisa Klejbanova (RUS) [27] - Sesil Karatančeva (KAZ)
2. Masa Zec Peskiric (SLO) - Ursula Radvanska (POL)
3. Džef Coetzee (RSA)/Džordan Ker (AUS) [12] -
David Ferer (ESP)/Marc Lopes (ESP)
Tek treba da se odrede tereni na kojima će se igrati dueli:
Melani Saut (GBR) - Matilda Johanson (FRA)
Ai Sugijama (JPN) - Pati Šnider (SUI) [21]

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.