Utorak, 26.05.2009.

16:50

RG: Đoković se prošetao do 2. kola

Novak Đoković se plasirao u 2. kolo Rolan Garosa. Srpski teniser je vodio sa 1:0 u setovima i 3:1 u drugom kada mu je Nikolas Lapenti predao meč zbog povrede.

Meč je trajao 70 minuta. Brejk u četvrtom gemu bio je dovoljan Đokoviću da osvoji prvi set sa 6:3. Lapenti je još pre završetka seta pretrpeo nezgodnu povredu zgloba, zatražio lekarski tajm-aut, ali je nastavio meč. Ipak, pri vođstvu Đokovića od 3:1 u drugom setu Ekvadorac se povukao.

Đoković nije imao većih problema, iako se Lapenti dobro držao u prvom setu. Četvrti nosilac poveo je sa 4:1, da bi Ekvadorac zatim sprečio nekoliko dodatnih brejk prilika srpskog tenisera.

Na drugom kraju, Đoković je bez problema osvajao servis gemove i as-udarcem završio posao u prvom setu za 6:3.

Već u prvom gemu drugog seta Đoković je stekao brejk prednosti, da bi Lapenti pri rezultatu 1:3 odlučio da završi meč.

Đoković će u drugom kolu igrati sa Ukrajincem Sergejem Stahovskim (110. ATP), koji je pobedio Argentinca Brajana Dabula 4:6, 7:5, 7.6, 6:3.