Četvrtak, 22.01.2009.

04:54

Kraj turnira za Janka i Viktora

Srpski teniseri Janko Tipsarević i Viktor Troicki okončali su nastup na ovogodišnjem Australian Openu porazu u prvom kolu dubla.

Na startu turnira bolji od srpske kombinacije bili su Argentinci Lukas Arnold Ker i Huan Monako u dva seta – 6:3 7:6 (7-4). U drugoj rundi Kera i Monaka očekuje duel sa boljim iz meča Australijanaca Matjua Ebdena i Brajdana Klajna sa osmim nosiocima, brazilskom kombinacijom Marselo Melo – Andre Sa.

U prvom setu srpski teniseri servirali su loše i dozvolili rivalima čak dva brejka, pa je set završen za 38 minuta.

Drugi set doneo je mnogo neizvesniju borbu, oba dubla načinila su po jedan brejk, a posle 50 minuta borbe Argnetinci su dobili taj brejk 7-4.

Tipsarević i Troicki u sredu su izgubili mečeve drugog kola u pojedinačnoj konkurenciji.

Do kraja večeri na teren izlaze još dva dubla sa srpskim igračima: Vemić - Zovko i Zimonjić - Nestor.