AO: Dobar žreb za srpske tenisere

U petak je obavljen žreb za Otvoreno prvenstvo Australije u tenisu, a srpski teniseri imali su povoljan žreb.

Izvor: B92, Tanjug Srbija, Svet
Podeli

Prva nositeljka turnira Jelena Janković igraće sa Austrijankom Ivon Mejsburger, dok će protivnica Ani Ivanović biti Julija Gergeš iz Nemačke. Branilac titule Novak Đoković igraće sa kvalifikantom, a protivnik Janka Tipsarevića biće Španac Oskar Ernandes. Treći srpski predstavnik u muškom singlu Viktor Troicki takođe će za protivnika imati Španca, Alberta Martina.

Protivnica Jankovićeve u prvom kolu biće Austrijanka Ivon Mejsburger. Mejsburgerova je trenutno 104. igračica sveta i Jankovićeva se sa njom do sada nije sastajala.

Peta igračica sveta Ana Ivanović igraće protiv Nemice, 106. na WTA listi Julije Gergeš. Teniserke nisu do sada igrale međusobne mečeve.

Novak Đoković će odbranu titule početi protiv tenisera iz kvalifikacija, dok će Janko Tipsarević igrati sa 67. teniserom sveta Špancem Oskarom Ernadezom, sa kojim do sada nije igrao.

Viktor Troicki će za prolaz u drugo kolo prvog grendslema u sezoni morati da pobedi 99. tenisera sveta Alberta Martina iz Španije i to će biti njihov prvi međusobni meč.

Prvi grendslem u sezoni, Otvoreno prvenstvo Australije, igra se na tvrdoj podlozi od 19. januara do 1. februara, a nagradni fond je 23.140.000 australijskih dolara, a prvi put pobednici u muškoj i ženskoj konkurenciji zaradiće po dva miliona australijskih dolara (1,31 miliona američkih dolara).

Svi parovi muškog singla:
(1) Rafael Nadal (Španija) - Kristof Rohus (Belgija)
Floren Sera (Francuska) - Roko Karanušić (Hrvatska)
Eduardo Švank (Argentina) - Tomi Has (Nemačka)
kvalifikant - Dmitrij Tursunov (Rusija)
Rišar Gaske (Francuska) - Diego Žunkueira (Argentina)
Vinsent Spadea (SAD) - Denis Istomin (Uzbekistan)
Giljermo Kanjas (Argentina) - Nikolas Kifer (Nemačka)
Lejton Hjuit (Australija) - (13) Fernando Gonzales (Čile)
(12) Gael Monfis (Francuska) - Martin Vasalo Arguelo (Argentina)
Mihail Južnji (Rusija) - Štefan Koubek (Austrija)
Andrej Golubjev (Kazahstan) - Fabio Fonjini (Italija)
Nikolas Masu (Čile) - Nikolas Almagro (Španija)
Ivo Karlović (Hrvatska) - Daniel Gimeno-Traver (Španija)
Filipo Volandri (Italija) - Mario Ančić (Hrvatska)
Kris Gučione (Australija) - Nikolas Devilder (Francuska)
Pablo Anduhar (Španija) - (6) Žil Simon (Francuska)
(4) Endi Marej (Britanija) - Andrei Pavel (Rumunija)
Teimuraz Gabašvili (Rusija) - Marsel Granoljers (Španija)
kvalifikant - Kolin Ebeltite (Australija)
Kei Nišikori (Japan) - Jirgen Melcer (Austrija)
Radek Stepanek (Češka) - Nikolas Lapenti (Ekvador)
kvalifikant - Karsten Bol (Australija)
Sergej Stahovski (Ukrajina) - Arno Klemen (Francuska)
Adrian Manarino (Francuska) - (14) Fernando Verdasko (Španija)
(9) Džejms Blejk (SAD) - kvalifikant
kvalifikant - Stiv Darsis (Belgija)
Albert Montanes (Španija) - Ernests Gulbis (Letonija)
kvalifikant - Igor Andrejev (Rusija)
Rajner Šitler (Nemačka) - kvalifikant
Viktor Hanesku (Rumunija) - Jan Hernih (Češka)
Ivan Ljubičić (Hrvatska) - Igor Kunjicin (Rusija)
Huan Monako (Argentina) - (5) Žo-Vilfred Conga (Francuska)
(7) Endi Rodik (SAD) - kvalifikant
kvalifikant - Mišel Lodra (Francuska)
Huan Karlos Ferero (Španija) - Fabris Santoro (Francuska)
Sem Kveri (SAD) - Filip Kolšrajber (Nemačka)
Tomi Robredo (Španija) . Bobi Rejnolds (SAD)
Alberto Martin (Španija) - Viktor Troicki (Srbija)
Tomaz Beluči (Brazil) - Lu Jen-hsun (Tajvan)
Mark Žiskel (Francuska) - (10) David Nalbandian (Argentina)
(16) Robin Soderling (Švedska) - Robert Kendrik (SAD)
Žilijen Beneto (Francuska) - Markos Bagdatis (Kipar)
Simone Boleli (Italija) - Kristof Fligen (Belgija)
Sem Grot (Australija) - Mardi Fiš (SAD)
Pol-Anri Matje (Francuska) - Jarko Nieminen (Finska)
Tejlor Dent (SAD) - kvalifikant
Žeremi Šardi (Francuska) - Markos Daniel (Brazil)
kvalifikant - (3) Novak Đoković (Srbija)
(8) Huan Martin Del Potro (Argentina) - Miša Zverev (Nemačka)
kvalifikant - kvalifikant
Potito Staraće (Italija) - Bernard Tomić (Australija)
Žil Miler (Luksemburg) - Felisijano Lopes (Španija)
Marin Čilić (Hrvatska) - Kevin Anderson (Južna Afrika)
Oskar Ernandes (Španija) - Janko Tipsarević (Srbija)
kvalifikant - Džon Izner (SAD)
Denis Gremelmajer (Nemačka) - (11) David Ferer (Španija)
(15) Stanislas Vavrinka (Švajcarska) - Ivo Minar (Češka)
kvalifikant - Brajdan Klajn (Australija)
Brajan Dabul (Argentina) - Filip Pečner (Nemačka)
Robi Đinepri (SAD) - Tomaš Berdih (Češka)
Marat Safin (Rusija) - Ivan Navaro (Španija)
Giljermo Garsija-Lopes (Španija) - Agustin Kaljeri (Argentina)
kvalifikant - Karlos Moja (Španija) i
Andreas Sepi (Italija) - (2) Rodžer Federer (Švajcarska)

Svi parovi ženskog singla:
(1) Jelena Janković (Srbija) - Ivon Mejsburger (Austrija)
Kirsten Flipkens (Belgija) - Rosana de Los Rios (Paragvaj)
Natali Deši (Francuska) - kvalifikant
kvalifikant - Ai Sugijama (Japan)
Sibil Bamer (Austrija) - Lucija Šafarova (Češka)
Petra Cetkovska (Češka) - Marina Eraković (Novi Zeland)
kvalifikant - Cvetana Pironkova (Bugarska)
Melani Saut (Britanija) - (16) Marion Bartoli (Francuska)
(10) Nađa Petrova (Rusija) - Jaroslava Švedova (Kazahstan)
Sania Mirza (Indija) - Marta Domačovska (Poljska)
Karin Knap (Italija) - Monika Vejnert (Australija)
Galina Voskobojeva (Kazahstan) - Agneš Savaj (Mađarska)
Marija Kirilenko (Rusija) - Sara Erani (Italija)
Monika Nikulesku (Rumunija) - kvalifikant
Marija Elena Kamerin (Italija) - Edina Galovic (Rumunija)
Magdalena Ribarikova (Slovačka) - (7) Vera Zvonarjeva (Rusija)
(3) Dinara Safina (Rusija) - Ala Kudrjavceva (Rusija)
Jekaterina Makarova (Rusija) - Aravane Rezai (Francuska)
kvalifikant - Patricija Majr (Austrija)
kvalifikant - Kaia Kanepi (Estonija)
Danijela Hantuhova (Slovačka) - Kejsi Delakva (Australija)
Džil Krajbas (SAD) - Matilda Johanson (Francuska)
Andrea Petković (Nemačka) - kvalifikant
Marija Koriceva (Ukrajina) - (15) Aliz Korne (Francuska)
(11) Karolina Vozniacki (Danska) - Šahar Per (Izrael)
Virhinija Ruano Paskval (Španija) - Marijana Marino (Kolumbija)
Jelena Dokić (Australija) - Tamira Pašek (Austrija)
En Kiotavong (Britanija) - Ana Čakvetadze (Rusija)
Alisa Klejbanova (Rusija) - Sofija Arvidson (Švedska)
Stefani Koen-Aloro (Francuska) - Barbora Zahlavova Stricova (Češka)
Janina Vikmajer (Belgija) - kvalifikant
Julija Gergeš (Nemačka) - (5) Ana Ivanović (Srbija)
(6) Venus Vilijams (SAD) - Angelika Kerber (Nemačka)
Karla Suarez Navaro (Španija) - Roberta Vinči (Italija)
kvalifikant - Akgul Amanmuradova (Uzbekistan)
Marija Hose Martines (Španija) - Tamarine Tanasugarn (Tajland)
Anabel Medina Gariges (Španija) - Izabela Holand (Australija)
Jelena Vesnina (Rusija) - Žuli Koin (Francuska)
Džesika Mur (Australija) - Kristina Mek Hejl (SAD)
Mara Santanđelo (Italija) - (12) Flavija Peneta (Italija)
(14) Pati Šnider (Švajcarska) - Kristina Mladenović (Francuska)
Jarmila Gajdosova (Australija) - Viržini Razano (Francuska)
Hsieh Su-vei (Tajvan) - Čan Jung-jan (Tajvan)
kvalifikant - Dominika Cibulkova (Slovačka)
Aleksandra Vozniak (Kanada) - Sabine Lisicki (Nemačka)
Samanta Stosur (Australija) - Klara Zakopalova (Češka)
Vera Duševina (Rušia) - Iveta Benešova (Češka)
Kristina Barois (Nemačka) - (4) Jelena Dementijeva (Rusija)
(8) Svetlana Kuznjecova (Rusija) - Anastasja Rodionova (Australija)
Tatjana Malek (Nemačka) - Ajumi Morita (Japan)
Nikol Vajdišova (Češka) - Severin Bremon (Francuska)
Olivija Rogovska (Australija) - Alona Bondarenko (Ukrajina)
Ženg Đie (Kina) - Kamil Pin (Francuska)
Soranja Kirstea (Rumunija) - Melinda Cink (Mađarska)
Jekaterina Bičkova (Rusija) - Lourds Dominges Lino (Španija)
Katerina Bondarenko (Ukrajina) - (9) Agnješka Radvanska (Poljska)
(13) Viktorija Azarenka (Belorusija) - Petra Kvitova (Češka)
Tatjana Garbin (Italija) - Anastasja Pavljučenkova (Rusija)
kvalifikant - Ana-Lena Grenefeld (Nemačka)
Olga Govorcova (Belorusija) - Ameli Morezmo (Francuska)
Frančeska Skjavone (Italija) - Peng Šuai (Kina)
Nurija Ljagostera Vives (Španija) - kvalifikant
Anastasija Jakimova (Belorusija) - Žisela Dulko (Argentina) i
Meng Juan (Kina) - (2) Serena Vilijams (SAD)