Ponedeljak, 12.01.2009.

13:15

Sidnej: Naši slobodni, ispao Lopes

U ponedeljak je na ATP turniru u Sidneju odigrano šest mečeva, a iznenađenje je poraz Felisijana Lopesa od Jarka Nieminena 6:2, 7:6 (11:9).

Izvor: B92, zvanični sajt

Autor:B92, zvanični sajt

Na turniru u Sidneju Novak Đoković je preko "vajld karda" stigao kao prvi nosilac, dok je Janko Tipsarević 8. Novak, koji se za učešće na turniru opredelio posle iznenadnog poraza u na početku turnira u Brizbejnu, u prvom kolu je slobodan, dok je protivnik Tipsareviću Amerikanac Mardi Fiš. Njih dvojica će se sastati u utorak.

Peti i sedmi nosioci na turniru, Igor Andrejev i Tomi Robredo, uspeli su da trijumfuju posle dva seta. Andrejev je posle mnogo muke tek u taj-brejku prvog seta uspeo da nadigra Franka Dančevića iz Kanade 7:6 (7:2), dok je u drugom setu bio sigurniji, te je rezultat bio 6:3.

Sa druge strane, Robredu Jirgen Melcer iz Nemačke nije bio pretnja, tako da je Španac slavio 6:3, 6:4.

U preostalim mečevima na turniru koji se igra za nagradni fond od 484.750 dolara, postignuti si sledeći rezultati:

(5) Igor Andrejev (Rusija) - Frank Dančević (Kanada) 7-6 (7-2), 6-3
Simone Boleli (Italija) - Potito Staraće (Italija) 7-6 (7-1), 6-4
Jarko Nieminen (Finska) - Felisijano Lopes (Španija) 6-2, 7-6 (11-9)
Mišel Ljodra (Francuska) - Denis Gremelmajer (Nemačka) - 6-0, 6-2
(7) Tomi Robredo (Španija) - Jirgen Melcer (Austrija) 6-3, 6-4
Mario Ančić (Hrvatska) - Havijer Malis (Belgija) 4-6, 7-6 (7-5), 6-3.