Nedelja, 10.02.2008.

18:55

Titula za Radvansku u Pataji

Poljakinja Agnješka Radvanska trijumfovala je na turniru koji je igran u Pataji, pošto je u finalnom meču savladala Amerikanku Džil Krajbas rezultatom 6:2, 1:6, 7:6 (7:4). Ovo je druga titula u karijeri 18-godišnje Poljakinje.

Radvanska je bila favorit u finalu, ali je posle lako dobijenog prvog seta, u drugom potcenila svoju protivnicu. Amerikanka je to iskoristila, lako je dobila drugi set, i izjednačila na 1:1.

Radvanska je u odlučujućem setu ponovo zaigrala na svom nivopu, povela je sa 5:1, ali je tada strah od pobede utiaco da Krajbasova dobije pet narednih gemova, i da izbori taj-brejk.

Ipak, Radvanska nije dozvolila potpuno iznenađenje, dobila je “dodatni gem” sa 7:4, i tako došla do nove titule.