Fudbalski vikend za nama je obeležio mladi reprezentativac Srbije Dušan Vlahović.

Izvor: Spasoje Veselinoviæ

Ponedeljak, 16.12.2019.

11:00

StarSport

Nekadašnji omladinac Partizana je svojoj Fiorentini doneo remi i bod u duelu sa Interom spektakularnim pogotkom u nadoknadi vremena drugog poluvremena.

Vlahović je u maniru golgetera pretrčao celu polovinu terena Intera, uspeo da pobegne dvojici čuvara i da fantastično šutira u gol iskosa sa leve strane.

To je njemu šesti gol u aktuelnoj sezoni, na 15 odigranih mečeva.

Što se tiče čuvara mreže, ovog vikenda nijedan od dvojice golmana koji konkurišu za srpsku "jedinicu" nije morao da vadi loptu iz mreže, a uz to, Predrag Rajković se našao među petoricom najbolje ocenjenih srpskih fudbalera u izboru specijalizovanog servisa Sofascore.

Marko Dmitrović (Eibar) – 6 odbrana u remiju sa Bilbaoom (0:0)
Predrag Rajković (Rems) – 6 odbrana u pobedi nad Tuluzom (0:1)

Za mnoge kandidate za mesto u poslednjoj liniji odbrane vikend bi mogao da se zaboravi.

Veći broj njih je bio van tima, a od onih koji su se našli na terenu samo su Stefan Mitrović i Marko Gobeljić mogli da se raduju pobedama.

Bek Crvene zvezde je upisao i asistenciju u meču protiv Čukaričkog.

Aleksandar Kolarov (Roma) – skrivio jedanaesterac, učestvovao kod gola u pobedi nad SPAL (3:1)
Nikola Milenković (Fiorentina) – odigrao 90 minuta u remiju sa Interom (1:1)
Nikola Maksimović (Napoli) – van tima
Matija Nastasić (Šalke) – van tima
Miloš Veljković (Verder) – odigrao 90 minuta u porazu od Bajerna (6:1)
Stefan Mitrović (Strazbur) – odigrao 90 minuta u pobedi nad Bordom (1:0)
Branislav Ivanović (Zenit) – kraj sezone
Uroš Spajić (Krasnodar) – kraj sezone
Antonio Rukavina (Astana) – kraj sezone
Milan Rodić (Crvena zvezda) – van tima
Marko Gobeljić (Crvena zvezda) – odigrao 90 minuta u pobedi nad Čukaričkim, upisao asistenciju (3:1)
Nemanja R. Miletić (Partizan) – povređen
Za razliku od defanzivaca, veznjaci su imali veći broj nerešenih rezultata tokom vikenda.

Među njima se ponovo izdvaja Nemanja Radonjić koji je postigao novi gol za svoj Olimpik i doneo mu jedan bod u duelu sa Mecom.

Posle šokantnog ispadanja iz Lige šampiona Ajaks je nastavio sa lošim igrama, pa je doživeo poraz od AZ Alkmara minimalnim rezultatom, uz neubedljivu partiju kapitena Dušana Tadića.

Vredi napomenuti da je Filip Kostić bio sjajan u dresu Ajntrahta, ali ga ekipa nije pratila, pa je doživela novi poraz.

Nemanja Matić (M. Junajted) – van tima
Luka Milivojević (Kristal Palas) – odigrao 90 minuta u remiju sa Votfordom (0:0)
Sergej Milinković-Savić (Lacio) – igra u ponedeljak
Saša Lukić (Torino) – odigrao 12 minuta u remiju sa Veronom (3:3)
Darko Lazović (Verona) – odigrao 90 minuta u remiju sa Torinom (3:3)
Filip Đuričić (Sasuolo) – odigrao 68 minuta u remiju sa Milanom (3:3)
Marko Grujić (Herta) – odigrao 90 minuta u pobedi nad Frajburgom (1:0)
Filip Kostić (Ajntraht) – odigrao 90 minuta u porazu od Šalkea, dobio žuti karton (1:0)
Mijat Gaćinović (Ajntraht) – odigrao 70 minuta u porazu od Šalkea (1:0)
Nemanja Gudelj (Sevilja) – rezerva u porazu od Viljareala (1:2)
Nemanja Maksimović (Hetafe) – odigrao 90 minuta u pobedi nad Valjadolidom
Nemanja Radonjić (Marsej) – odigrao 45 minuta, postigao gol u remiju sa Mecom (1:1)
Dušan Tadić (Ajaks) – odigrao 90 minuta u porazu od AZ (1:0)
Ljubomir Fejsa (Benfika) – van tima
Andrija Živković (Benfika) – van tima
Adem Ljajić (Bešiktaš) – odigrao 90 minuta i dobio žuti karton u pobedi nad Malatijom (2:0)
EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL
Pored pomenutog Vlahovića, tokom vikenda su nastupila još petorica potencijalnih reprezentativaca, a forma u kojoj igra Uroš Đurđević bi mogla da bude preporuka selektoru Ljubiši Tumbakoviću.

Aleksandar Mitrović (Fulam) – odigrao 90 minuta u porazu od Brentforda (1:0)
Luka Jović (Real Madrid) – odigrao 9 minuta, poništen gol iz ofsajda u remiju sa Valensijom (1:1)
Andrija Pavlović (APOEL) – odigrao 70 minuta u pobedi nad Seviljom u Ligi Evrope (1:0)
Milan Pavkov (Crvena zvezda) – odigrao 25 minuta, gol u pobedi nad Čukaričkim (3:1)
Aleksandar Prijović (Al Itihad) – odigrao 1 minut u porazu od Al Fejsalija (1:2)
Dušan Vlahović (Fiorentina) – odigrao 31 minut, gol u remiju sa Interom (1:1)
Uroš Đurđević (Hihon) – odigrao 90 minuta, postigao 2 gola u pobedi nad Lugom.