Srbi u Evropi: "Petarda" u mreži Dmitrovića, Mitrović ne staje

Proteklog vikenda srpski reprezentativci nisu imali zapažene uloge, osim napadača Fulama Aleksandra Mitrovića, koji redovno trese protivničke mreže.

Izvor: Marko Ðinðiæ

Ponedeljak, 24.02.2020.

10:59

Srbi u Evropi:
Photo by Nathan Stirk/Getty Images

Mitrović je imao „golgeterski duel“ sa legendarnim Vejnom Runijem i pogotkom protiv Derbija doneo je svom timu važan bod za nastavak borbe za plasman u Premijer ligu.

Kapiten reprezentacije Srbije postigao je pogodak u ubedljivoj pobedi Rome protiv Lećea (4:0), a od srpskih reprezentativaca niko se više nije upisao u strelce.

Golmani nisu blistali, s obzirom da su se njihove mreže tresle ovog vikenda, a što se tiče defanzivaca ponovo se istakao Stefan Mitrović, koji je predvodio Strazbur sa kapitenskom trakom i francuska ekipa nije primila gol.

Nemanja Matić je „držao“ vezni red u pobedi Mančester junajteda nad Votfordom (3:0).

Odbrana

Golmani:

Marko Dmitrović (Eibar) – primio čak pet golova protiv Barselone (5:0)
Predrag Rajković (Rems) – tri odbrane u remiju sa Sent Etjenom (1:1)

Defanzivci:

Aleksandar Kolarov (Roma) – igrao 90 minuta i postigao gol u ubedljivoj pobedi protiv Lećea (4:0)
Nikola Milenković (Fiorentina) – igrao 90 minuta u remiju sa Milanom (1:1)
Nikola Maksimović (Napoli) – igrao 90 minuta u pobedi nad Brešom (2:1)
Matija Nastasić (Šalke) – igrao 90 minuta u ubedljivom porazu od Lajpciga (0:5)
Miloš Veljković (Verder) – igrao 82 minuta u porazu od Borusije Dortmund (0:2)
Stefan Mitrović (Strazbur) – kapiten Strazbura odigrao je ceo meč u remiju sa Amijenom (0:0)
Branislav Ivanović (Zenit) – zimska pauza
Uroš Spajić (Krasnodar) – zimska pauza
Antonio Rukavina (Astana) – zimska pauza
Milan Rodić (Crvena zvezda) – Sjajan za 90 minuta u pobedi protiv Vojvodine (2:0)
Marko Gobeljić (Crvena zvezda) – Postigao lep pogodak u meču protiv Vojvodine (2:0).
Nemanja R. Miletić (Partizan) – Odigrao ceo meč protiv TSC-a u Senti, bio akter u situaciji kada je dosuđen penal za crno-bele u 91. minutu (1:1)

Vezni red

Nemanja Matić (M. Junajted) – igrao 90 minuta u pobedi Mančester junajteda protiv Votforda (3:0). Konačno se ustalio u tim i starter je na poslednjih nekoliko utakmica.
Luka Milivojević (Kristal Palas) – nije igrao zbog suspenzije
Sergej Milinković-Savić (Lacio) – odigrao dobar meč u pobedi protiv Đenoe (1:3)
Saša Lukić (Torino) – klub mu nije igrao za vikend.
Darko Lazović (Verona) – klub mu nije igrao za vikend.
Filip Đuričić (Sasuolo) – klub mu nije igrao za vikend.
Marko Grujić (Herta) – igrao 90 minuta u katastrofi Herte protiv Kelna (0:5)
Filip Kostić (Ajntraht) – klub mu nije igrao za vikend.
Mijat Gaćinović (Ajntraht) – klub mu nije igrao za vikend.
Radosav Petrović (Almerija) – nije bio u protokolu
Nemanja Gudelj (Sevilja) – odigrao dobar meč u pobedi svog tima protiv Hetafea (3:0)
Nemanja Maksimović (Hetafe) – igrao 90 minuta i zaradio žuti karton u porazu od Sevilje (0:3)
Nemanja Radonjić (Marsej) – povređen.
Dušan Tadić (Ajaks) – loša partija u iznenađujućem porazu Ajaksa od Heraklesa (0:1)
Ljubomir Fejsa (Alaves) – bez minuta u pobedi nad Atletik Bilbaom (2:1).
Andrija Živković (Benfika) – van tima.
Adem Ljajić (Bešiktaš) – van tima.

Napad

Aleksandar Mitrović (Fulam) – postigao 22. gol u sezoni u remiju protiv Derbija (1:1)
Luka Jović (Real Madrid) – van tima zbog problema sa želucem
Dušan Vlahović (Fiorentina) – odigrao 90 minuta u remiju sa Milanom (1:1)
Andrija Pavlović (APOEL) – odigrao nešto više od pola sata u porazu od Pafosa (2:0)
Milan Pavkov (Crvena zvezda) – igrao 90 minuta protiv Vojvodine (2:0)
Aleksandar Prijović (Al Itihad) – van tima.
Uroš Đurđević (Hihon) – bez minuta u pobedi nad Kadizom (1:0)