Prijović "trese", Ljajić asistira, odbrana se "raspada"

Neće biti lako selektoru Mladenu Krstajiću da sastavi tim za Svetsko prvenstvo, naročito kada bude birao imena za desetkovanu odbranu.

Izvor: Žikica Baboviæ

Ponedeljak, 07.05.2018.

15:00

Prijović

Kada su golmani u pitanju, tu se ništa specijalno nije dogodilo u odnosu na prethodni “Učinak Orlova”. Vladimir Stojković, golman, Partizana je i dalje povređen, a verovatno će propustiti i kup utakmicu sa Čukaričkim, koja se igrau sredu. Marko Dmitrović je bio rezerva, posle meča sa Valensijom, presedo je na klupi i utakmicu s Đironom (4:1). Isto je prošao i mladi Mile Svilar, dok je Aleksandar Jovanović u 90 minuta baraža za Ligu Evrope dvaput vadio loptu iz mreže u pobedi njegovog tima nad Odenzeom (3:2).
Pogled na odbranu Srbije je pomalo zastrašujući. Tek po neko igra, a povrede i slaba forma su je gotovo urnisale.

Aleksandar Kolarov je “branio čast” srpskih defanzivaca, ako ništa drugo, a ono bar minuutažom na terenu. Nije imao sreće da prođe u finale Lige šampiona, ali je minule nedelje odigrao dva puta po 90 minuta i upisao dve pobede nad Liverpulom 4:2 i Kaljarijem 1:0.

Miloš Veljković je igrao 90 minuta za Verder, međutim ekipa nikako da upiše pobedu. Već pet mečeva tim iz Bremena nije imao razlog da se raduje, ali ako im je za utehu igraju relativno čvrstu odbranu, pa su u mečevima s ekipama iz vrha tabele – Dortmundom i Bajerom, primili samo jedan gol.

Jagoš Vuković nije sedeo ni na klupi u porazu Verone na gostovanju Milanu (1:4). Gosti će završiti u Seriji B, a male su šanse da Vuković ostane u Italiji. Za njega je zainteresovana Crvena zvezda, jer bi Vuković mogao da zameni Le Taleka. Verona, koja je pozajmila Vukovića, može da otkupi za 2,5 miliona evra ugovor od Olimpijakosa, ali je teško verovati da će to i učiniti po ispadanju u niži rang, osim ukolikko Grci drastično ne spuste cenu. Olimpijkos, opet, ne računa na Vukovića, ali ne može da računa ni na cenu koju je zacepio, tako da će je verovatno korigovati, U tom slučaju Zvezda bi možda bila konkurentna, međutim, nema sumnje da će se onda z anjega interesovati i Verona, jer je Vuković konstantno igrao po 90 minuta, sve do poslednjeg meča, kada uopšte nije bio u timu.

Slaba sezona za Dušana Bastu, ponovo je utakmicu presedeo na klupi, a Lacio je odigrao nerešeno sa Atalantom 1:1.

Rukavina je u pobedi Viljareala nad Valensijom 1:0 igrao prvih 45 minuta i zaradio žuti karton. Treći uzastopni put delovao je po levoj strani i bila je to treća uzastopna pobeda njegove ekipe u Primeri. Rukavina je dobio žuti karton i on ga je izbacio iz konkurencije za utakmicu sa Barselonom u sredu.

Matija Nastasić četvrtu utakmicu nije u timu zbog povrede, Branislav Ivanović se oporavlja, nije bio u timu Zenita, ali bi trebalo do okupljanja “orlova” krajem maja da bude potpuno spreman.

Ni Nikola Maksimović, koji je na pozajmici u Spartaku, nije igrao za Moskovljane zbog povrede, dok je u pobedi nad Rostovom 2:0 i njegov klupski kolega Marko Petković treći uzastopni put ostao na klupi.

Uroš Spajić se vratio u tim Anderlehta posle povrede zgloba i četiri utakmice odsustva, ali je na terenu proveo tek pet mninuta. Listu povređenih dopunjavajuu Ivan Obradović, Stefan Mitrović, koji u 2018. gotovo nije ni igrao, Vujadin Savić…
Reprezentativci iz veznog reda manje-više igraju svoje standardne role, a minule nedelje iz šablona je iskočio Adem Ljajić, koji je sa dve asistencije protiv Napolija praktično poslao Juventusu trofej Serije A.

Asistenciju je upisao i Gaćinović. On je izašao na teren u drugom poluvremenu i veoma brzo bio asistent za treći gol Ajntrahta i ubedljivu pobedu nad Hamburgerom (3:0). Kostić je, s druge strane, posle šest utakmica vraćen sa desne na levu stranu terena, ali nije pomogao timu da izbegne poraz ulaskom u 46. minutu.

Marko Grujić je u prošlom kolu, posle tri meča na klupi, dobio svojih pola sata, ali se već ovog vikenda ponovo vratio na klupu i na njoj presedeo meč sa Ridingom 0:0.

Maksimović je ponovo bio van tima Valensije, Radoja je tri kola “u autu” zbog povrede, dok se Fejsa posle utakmice pauze zbog povrede vratio u tim, i odigrao svojih standardnih 90 minuta.
I napadači malo gube ritam, ali Aleksandar Prijović ne staje. On je upisao dva pogotka, doduše protiv nejakog Platanijasa (3:0), tako da je ponovio učinak iz prošlog kola sa Panatinaikosom.

Mitrović posle tri nedelje nije postigao gol, a Fulam je završila fantastičnu seriju nepobedivosti i moraće u baraž za Premijer ligu.

Jović je presedeo na klupi meč sa Hamburgerom, međutim, Ajntraht je konačno pobedio posle tri vezana poraza 3:0.

Đurđević je posle tri kola na klupi konačno zaigrao za Olimpijakos, ali ni gola ni pobede, već naprotiv ubedljiv poraz 0:3 od Janjine.