Partizan na skeneru B92.net: Popovićev kiks, Milovanovićev pogodak

Fudbaleri Partizana obezbedili su plasman u nokaut fazu Lige konferencija.

Četvrtak, 09.12.2021.

21:17

Posle šest odigranih kola u Ligi konferencija, fudbaleri Partizana su se plasirali u narednu fazu takmičenja i obezbedili "evropsko proleće".

Partizan je odigrao nerešeno sa Anortozisom, 1:1, pa su kao drugoplasirani iza Genka otišli dalje.

Popović: On je generalno dobro branio, čak je spasio Partizan u prvom poluvremenu onom odličnom odbranom nakon pokušaja Deletića iz kaznenog prostora, kada su Kiprani lako mogli da povedu. Ipak, pamtiće se onaj njegov veliki kiks iz 33. minuta kada je iz samo sebi poznatog razloga izleteo i skrivio jedanaestarac iz koga su gosti izjednačili.

Miljković: On je bio jedan od boljih igrača crno-belih večeras, trudio se, ubacivao kada god je mogao. Statistika kaže da je imao dve bitne intervencije kada je otklanjao opasnost ispred gola Partizana, a uz to je i dva puta presecao napade gostiju

Vujačić: Pristojna partija Vujačića, malo senku baca žuti karton koji je zaradio. Od 7 duela, dobio je 4

Saničanin: Siniša je odigrao bolje od proseka, a treba napomenuti da je imao onu jednu fenomenalnu intervenciju u finišu susreta, kada su mnogi već videli loptu u golu, pritom nije izgubio nijedan vazdušni duel i statistika kaže da je ukupno četiri puta čistio situaciju ispred svog gola.

Urošević: On je odigrao 88 minuta večeras i bio veoma aktivan kako na svojoj polovini tako i na polovini Anortozisa. Imao je onu priliku za postizanje pogotka pred kraj prvog poluvremena, ali je golman Anortozisa spretnije reagovao.

Jojić: Miloš Jojić je bio najbolji pojedinac i Sofascore mu je dodelio ocenu 8.9 za performans protiv Anortozisa. On je bio asistent jedinog gola crno-belih koji je postigao mladi Milovanović. Kao i Saničanin, Jojić je zamenjen u finišu utakmice i statistika kaže da je imao 32 precizna dodavanja od 44 koliko je pokušao, kao i da je dobio 7 od 9 duela uz 3 presečene lopte

Zdjelar:
Još jedan dobar meč koji je odigrao Partizanov kapiten i on je na terenu proveo svih 90 minuta. Za to vreme je imao 70 kontakata sa loptom, 46 uspešnih dodavanja od 60 i 6 uspešnih poslatih dugih lopti od 8. Izgubio je samo dva duela i 2 puta presekao loptu fudbalerima Anortozisa

Menig: Kvinsi Menig je večeras odigrao 62 minuta i nije pokazao mnogo, ali nije mnogo ni grešio. Imao je nekoliko nepreciznih centaršuteva, trudio se, ali bez previše uspeha

Pavlović: Mladi Lazar Pavlović je bio najslabije odigrao ovaj susret. I on se trudio kao Menig, čak je ulazio u šanse, ali je njegov taj udarac bio isuviše slab i lako je ukroćen. Pavlović je odigrao 45 minuta.

Jović: On je uz Pavlovića bio najslabiji pojedinac, ali se radi o mladim fudbalerima pa i to treba uzeti u obzir. Jović je na terenu proveo 62 minuta i imao 17 uspešnih dodavanja od 28, ali za razliku od Pavlovića nije imao nijedan upućen šut ka golu Anortozisa

Milovanović: Heroj Partizana, slobodno se tako može reći. Ovaj osamnaestogodišnjak je nosio igru Partizana po rečima Aleksandra Stanojevića. Strelac je jednog gola za crno-bele, kada je matirao Anortozis na asistenciju Miloša Jojića i upravo su njih dvojica bili najbolji pojedinci na susretu

Izmene:

Šćekić: On je u 46. minutu zamenio Pavlovića i pružio solidnu partiju na koju senku baca žuti karton koji je zaradio

Lutovac: On je u 62. minutu ušao u igru da zameni Nemanju Jovića i za to vreme je uputio jedan udarac van okvira gola

Holender: Takođe ušao u igru u 62. minutu, ali nije mnogo pokazao

Živković: Ušao u 88. minutu, premalo vremena