- Rusija 2018 -

Nastavljeno mučenje favorita - Španija jedva sa Iranom!

Fudbaleri Španije ostvarili su prvu pobedu na Mundijalu, pošto su sa 1:0 bili bolji od Irana u meču drugog kola grupe B.

Tok utakmice sa stadionu u Kazanju mogli ste da pratite u našem Live blogu.

Iran (4-2-3-1)
: Bejravand – Rezejan, Puraliganji, Hoseini, Hadžsafi (Mohamadi 69) – Ebrahimi, Ezatolahi - Ansarifard (Janbakš 74), Taremi, Amiri (Godos 86) – Azmun
Španija (4-2-3-1): De Hea – Karvahal, Pike, Ramos, Alba – Buskets, Inijesta (Koke 71) – Silva, Isko, Vaskes (Asensio 79) – Kosta (Rodrigo 89).

Izabranici Fernanda Jera bili smo mnogo jači rival na ovoj utakmici, međutim Iran se branio sa svim igračima i gotovo je bilo nemoguće probiti njihov bunker.

Kada to nisu mogli smislenom akcijom, gol za "Crvenu furiju" došao je sasvim iznenada. Bek Irana napucao je loptom u nogu Dijega Kostu i posle toga ona je završila iza leđa Bejranvanada.

Igrao se 54. minut kada je Španija uspela da dođe do vođstva.

Iran se posle toga probudio, počeo da napada gol "Furije" i na kraju je uspeo da dođe do gola, ali ispostaviće se neregularnog.

Iranci slavili su gol u 61. minutu, ali je arbitar Kunja pozvao kolege iz VAR studija, oni su mu potvrdili da je bilo ofsajda i on je poništen.

Imala je reprezentacija iz Azije još prilika do kraja meča, a najbolju propustio je Mehdi Taremi u 83. minutu. Krilni napadač Irana šutirao je glavom preko gola i tako je upropaštena sjajna šansa da se dođe do izjednačenja.

Ekipa Fernanda Jera do kraja meča uspela je da održi prednost i da dođu do zaslužene pobede. Pogodak jeste dat uz dosta sreće, ali oni su je i zaslužili posle tolike opsade gola Irana.

Španija sada ima četiri boda, kao i Portugal, dok je Iran treći sa jednim manje. U poslednjem kolu "Furija" igra sa Marokom, a Iran sa Portugalom.

Vesti

Katar(za)

Ako sada uložite deset evra, u decembru 2022. godine možete da podignete 810 ukoliko Srbija postane prvak sveta! Ali, znamo da niste ludi da bacate pare, tako neka ostane samo zabeleženo da su „Orlovi“ ostavili mnogo bolji utisak na kladioničare nego na navijače u Srbiji, jer ih oni tretiraju kao 18. favorita za osvajanje Mundijala u Kataru.

Vesti nedelja 22.07. 13:00 Komentara: 54