Nedelja, 15.07.2018.

19:40

Lineker i Širer: Ne, ne, ne VAR – smešna odluka

Gari Lineker i Alan Širer, legendarni engleski fudbaleri, smatraju da je Hrvatska oštećena u finalu Svetskog prvenstva, koje je osvojila Francuska pobedom od 4:2.

Izvor: PT

Autor: PT

"Trikolori" su poveli u 18. minutu nakon sumnjivog faula, ali i mogućeg ofsajda u kojem se nalazio Pol Pogba.

Lineker je na društvenoj mreži Tviter napisao da je Francuska povela posle sumnjivo dosuđenog slobodnog udarca.

Hrvatska uspela je da izjednači u 28. minutu preko Ivana Perišića, ali samo deset minuta kasnije Grizman doneo je prednost Hrvatskoj pogotkom sa bele tačke.

Sudija Nestor Pitana dosudio je jedaneasterac, nakon što je Perišić igrao rukom posle kornera. Namera igrača Intera da rukom udari loptu očigledno nije postojala, ali takođe nije bila ni u prirodnom položaju.

Posle gledanja VAR Pitana je odlučio da dosudi penal. Ni Lineker ni Širer se nisu složili sa takvom odlukom.

Da su mišljenja podeljena pokazali su Patrik Klajver i Jon Arne Rise, koji su na Tviteru napisali da je penal bio očigledan.

Tužan kraj hrvatskog sna – Francuska je prvak sveta!

Sumnjive situacije – da li je Hrvatska oštećena? (FOTO)