- Rusija 2018 -

Muslera kao Karijus – Francuska prvi polufinalista!

Reprezentacija Francuske plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Rusiji, pošto je sa 2:0 pobedila selekciju Urugvaja.

Uživo utakmicu mogli ste da pratite u našem LIVE BLOGU.

Sastavi:

Urugvaj (4-4-2): Muslera – Kaseres, Himenes, Godin, Laksalt – Nandes, Toreira, Vesino, Bentankur – Suares, Stuani

Francuska (4-2-3-1): Loris – Pavar, Varan, Umtiti, Ernandez – Pogba, Kante – Mbape, Toliso, Grizman – Žiru

Golove za "Trikolore" postigli su Rafael Varan u 40. minutu i Antoan Grizman u 61. Kod prvog pogotka golman Urugvaja nije mogao ništa, ali je kod drugog napravio veliki kiks.

Napadač Atletiko Madrida šutirao je sa nekih 20-tak metera, a Muslera je loše procenio šut i lopta mu je prošla kroz ruke. Ova situacija podsetila je detalj finala Lige šampiona, kada je sličan propust napravio i golman Liverpula Loris Karijus.

Francuska će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Brazil/Belgija, koji je na programu od 20 časova.

Od početka meča videlo se koliko Uruguvaju nedostaje Edinson Kavani. Napadač PSŽ povredio se na meču sa Portugalom i nije bio spreman za ovaj duel.

Getty Images

"Trikolori" su imali prednost u posedu, ali je ekipa iz Južne Amerike imala prvu priliku. Stuani je u šestom minutu šutirao, ali je njegov pokušaj završio pored desne stative.

Ništa se posebno nije dešavalo na terenu u prvih 30 minuta. Francuska je pokušavala, dok su Urugvajci čekali kontranapade. Ipak, sve se promenilo u 40. i 43. minutu.

Antoan Grizman sjajno je centrirao, a Rafael Varan još bolje šutirao glavom. Muslera je bio nemoćan i Francuska je povela sa 1:0.

Samo tri minuta kasnije na semaforu je lako moglo da bude 1:1. Posle centaršuta iz slobodnog udarca glavom je šutirao Martin Kaseres, a Igo Loris je nestvarnom odbranom spasao gol. Ovo je sigurno jedan od prelomnih momenata utakmice.

Tokom drugog perioda igre izabranici Didijea Dešana bili smo bolji rival na terenu, a najbolji fudbaler Urugvaja Luis Suares bio je totalno neprimetan.

Nagrada za bolju igru stigla je u 61. minutu. Naizgled ne tako opasna situacija donela nam je promenu na semaforu. Grizman šutirao je sa nekih 20 metara, lopta je imala lelujav pravac i to je zavaralo Musleru. Iskusnom golmanu lopta je prošla kroz ruke i "Trikolori" poveli su sa 2:0.

To je totalno uništilo Urugvajce i do kraja meča nisu uspeli da stvore niti jednu stopostotnu priliku.

Francuska je prvi polufinalista, a drugog ćemo saznati oko 22 časa kada se završi duel između Brazila i Belgije.

Vesti

Katar(za)

Ako sada uložite deset evra, u decembru 2022. godine možete da podignete 810 ukoliko Srbija postane prvak sveta! Ali, znamo da niste ludi da bacate pare, tako neka ostane samo zabeleženo da su „Orlovi“ ostavili mnogo bolji utisak na kladioničare nego na navijače u Srbiji, jer ih oni tretiraju kao 18. favorita za osvajanje Mundijala u Kataru.

Vesti nedelja 22.07. 13:00 Komentara: 54