- Odbrojavanje do SP u Rusiji -

Došao je i taj dan – počinje Svetsko prvenstvo!

Posle 100 dana odbrojavanja stigli smo do nule – počinje Svetsko prvenstvo u fudbalu!

Podeli
Foto: Getty images
Foto: Getty images

* Nejmar je favorit za najboljeg igrača SP s kvotom 9,00. Kvota na Mesija je 10, na Grizmana 13, na Ronalda 20... Pogledajte sve kvote kladionice MOZZART za najboljeg igrača Mundijala.

Tridesetdve reprezentacije sveta boriće se za titlu najbolje fudbalske selekcije na planeti.

Među njima će biti i fudbaleri Srbije koji su se vratili na glavnu scenu posle osmogodišnje pauze.

Srbiju u Rusiji predstavlja i sudijski kvartet ne čelu sa glavnim arbitrom Miloradom Mažićem, koji je u uskoj konkurenciji da deli pravdu i u finalu.

Turnir otvara duel između domaćina Rusije i Saudijske Arabije od 17 časova na Lužnjiki stadionu u Moskvi, gde će se igrati i finale 15. jula.

Ispred nas su ukupno 64 utakmice na 12 stadiona u deset gradova, svaki meč moći ćete pratiti u blogu na sajtu B92, dok se sa najzanimljivijim pričama sa lica mesta javlja naš reporter Žikica Babović.

Dok pratite utakmice možete i da se zabavite na našem sajtu uz tri igre – Fantasy, tip i Pogodi 11.

Titulu prvaka sveta brani selekcija Nemačke, a glavni konkurenti su joj tradicionalni rivali Brazil, Španija, Francuska i Argentina, dok svoju šansu traže i Belgijanci.

Srbija će se u grupnoj fazi boriti upravo sa Brazilom, Švajcarskom i Kostarikom, s kojom igra prvi meč u nedelju u Samari.

Neka fudbal počne!

Raspored utakmica

Osvajači SP:
1930. Urugvaj
1934. Italija
1938. Italija
1950. Urugvaj
1954. Nemačka
1958. Brazil
1962. Brazil
1966. Engleska
1970. Brazil
1974. Nemačka
1978. Argentina
1982. Italija
1986. Argentina
1990. Nemačka
1994. Brazil
1998. Francuska
2002. Brazil
2006. Italija
2010. Španija
2014. Nemačka

Grupa A:

1. kolo:
Rusija – Saudijska Arabija (14. jun, Moskva, 17.00)
Egipat – Urugvaj (15. jun, Jekaterinburg, 14.00)

2. kolo:
Rusija – Egipat (19. jun, Sankt Peterburg, 20.00)
Urugvaj – Saudijska Arabija (20. jun, Rostov na Donu, 17.00)

3. kolo:
Urugvaj – Rusija (25. jun, Samara, 16.00)
Saudijska Arabija – Egipat (25. jun, Volgograd, 16.00)

Grupa B:

1. kolo:
Maroko – Iran (15. jun, Sankt Peterburg, 17.00)
Portugal – Španija (15. jun, Soči, 20.00)

2. kolo:
Portugal – Maroko (20. jun, Moskva, 14.00)
Iran – Španija (20. jun, Kazanj, 20.00)

3 .kolo:
Španija – Maroko (25. jun, Kalinjingrad, 20.00)
Iran – Portugal (25, jun, Saransk, 20.00)

Grupa C:

1. kolo:
Francuska – Australija (16. jun, Kazanj, 12.00)
Peru – Danska (16. jun, Saransk, 18.00)

2. kolo:
Francuska – Peru (21. jun, Jekaterinburg, 17.00)
Danska – Australija (21. jun, Samara, 14.00)

3. kolo:
Danska – Francuska (26. jun, Moskva, 16.00)
Australija – Peru (26. jun, Soči, 16.00)

Najbolji igrači SP:
1930. Nasasi (Urugvaj)
1934. Meaca (Italija)
1938. Leonidas (Brazil)
1950. Zizinjo (Brazil)
1954. Puškaš (Madjarska)
1958. Didi (Brazil)
1962. Garinča (Brazil)
1966. Čarlton (Engleska)
1970. Pele (Brazil)
1974. Krojf (Holandija)
1978. Kempes (Argentina)
1982. Rosi (Italija)
1986. Maradona (Argentina)
1990. Salvatore Skilaći (Italija)
1994. Romario (Brazil)
1998. Ronaldo (Brazil)
2002. Kan (Nemčaka)
2006. Zidan (Francuska)
2010. Forlan (Urugvaj)
2014. Mesi (Argentina)

Grupa D:

1. kolo:
Argentina – Island (16. jun, Moskva, 15.00)
Hrvatska – Nigerija (16. jun, Kalinjingrad, 21.00)

2. kolo:
Nigerija – Island (21. jun, Volgograd, 17.00)
Argentina – Hrvatska (21. jun, Nižnji Novgorod, 20.00)

3. kolo:
Island – Hrvatska (26. jun, Rostov na Donu, 20.00)
Nigerija – Argentina (26. jun, Sankt Peterburg, 20.00)

Grupa E:

1. kolo:
Kostarika – Srbija (17. jun, Samara, 14.00)
Brazil – Švajcarska (17. jun, Rostov na Donu, 20.00)

2. kolo:
Brazil – Kostarika (22. jun, Sankt Peterburg, 14.00)
Srbija – Švajcarska (22. jun, Kalinjingrad, 20.00)

3. kolo:
Srbija – Brazil (27. jun, Moskva, 20.00)
Švajcarska – Kostarika (27. jun, Nižnji Novgorod, 20.00)

Grupa F:

1. kolo:
Nemačka – Meksiko (17. jun, Moskva, 17.00)
Švedska – Južna Koreja (18. jun, Nižnji Novgorod, 14.00)

2. kolo:
Južna Koreja – Meksiko (23. jun, Rostov na Donu, 17.00)
Nemačka – Švedska (23. jun, Soči, 20.00)

3. kolo:
Meksiko – Švedska (27. jun, Jekaterinburg, 16.00)
Južna Koreja – Nemačka (27. jun, Kazanj, 16.00)

Najbolji strelci SP:
1930. Stabile 8 golova
1934. Nejedli 5
1938. Leonidas 7
1950. Ademir 8
1954. Kočiš 11
1958. Fonten 13
1962. Jerković, Garinča, Vava, Sančes, Ivanov, Albert 4
1966. Euzebio 9
1970. Miler 10
1974. Lato 7
1978. Kempes 6
1982. Rosi 6
1986. Lineker 6
1990. Skilaći 6
1994. Salenko, Stoičkov 6
1998. Šuker 6
2002. Ronaldo 8
2006. Klose 5
2010. Forlan, Miler, Snajder, Vilja 5
2014. Rodriges 6

Grupa G:

1. kolo:
Belgija – Panama (18. jun, Soči, 17.00)
Tunis – Engleska (18. jun, Volgograd, 20.00)

2. kolo:
Belgija – Tunis (23. jun, Moskva, 14.00)
Engleska – Panama (23. jun, Nižnji Novgorod, 14.00)

3. kolo:
Engleska – Belgija (28. jun, Kalinjingrad, 20.00)
Panama – Tunis (28. jun, Saransk, 20.00)

Grupa H:

1. kolo:
Poljska – Senegal (19. jun, Moskva, 17.00)
Kolumbija – Japan (19. jun, Saransk, 14.00)

2. kolo:
Japan – Senegal (24. jun, Jekaterinburg, 17.00)
Poljska – Kolumbija (24. jun, Kazanj, 20.00)

3. kolo:
Senegal – Kolumbija (28. jun, Samara, 16.00)
Japan – Poljska (28. jun, Volgograd, 16.00)

Osmina finala:
1C – 2D (30. jun, Kazanj, 16.00)
1A – 2B (30. jun, Soči, 20.00)
1B – 2A (1. jul, Moskva, 16.00)
1D – 2C (1. jul, Nižnji Novgorod, 20.00)
1E – 2F (2. jul, Samara, 16.00)
1G – 2H (2. jul, Rostov na Donu, 20.00)
1F 2E (3. jul, Sankt Peterburg, 16.00)
1H – 2G (3. jul, Moskva, 20.00)

Četvrtfinale:
Pobednik A1/B2 – Pobednik C1/D2 (A) (6. jul, Nižnji Novgorod, 16.00)
Pobednik E1/F2 – Pobednik G1/H2 (B) (6. jul, Kazanj, 20.00)
Pobednik F1/E2 – Pobednik H1/G2 (C) (7. jul, Samara, 16.00)
Pobednik B1/A2 – Pobednik D1/C2 (D) (7. jul, Soči, 20.00)

Polufinale:
Pobednik A – Pobednik B (10. jul, Sankt Peterburg, 20.00)
Pobednik D – Pobednik C (11. jul, Moskva, 20.00)

Utakmica za 3. mesto:
14. jul, Sankt Peterburg, 16.00

Finale:
15. jul, Moskva, 17.00

Odbrojavanje

strana 1 od 12 idi na stranu