Rukomet

Petak, 27.01.2023.

19:30

Danska odbila nalet Španije i ušla u finale SP

Prvi finalista Svetskog prvenstva u rukometu je reprezentacija Danske koja je u prvom polufinalu savladala Španiju rezultatom 26:23 (15:10).

Izvor: SS

Autor: SS

Branilac titule je bio prilično siguran i veoma ubedljiv, posebno u prvom poluvremenu u kom je dozvolio samo 10 golova "crvenoj furiji", a neprelazan je bil golman Niklas Landin.

Napad je tokom celog susreta sve funkcionisalo dobro za Dance i na kraju su zasluženo došli do novog svetskog finala.

Španija je sredinom drugog poluvremena napravila seriju 4:0 i došla je do 20:19, čak je imala napad za izjednačenje, ali do njega nije uspela da dođe.

Danska je odbila taj nalet i odgovorila sa tri brza gola.

Španija je došla do -2 i sedmerca na 50 sekundi pre kraja, ali je udarac sa sedam metara odbranio Landin i Danska je ušla u treće vezano finale.

Najefikasniji igrač susreta je bio Pitlik sa šest golova, dok je pet postigao Saugstrup.

U poraženom sastavu Aleks Dušebajev je bio najefikasniji sa pet pogodaka.

U drugom polufinalu od 21.00 sastaju se Francuska i domaća selekcija Švedske.