Rukomet

Sreda, 06.07.2022.

14:40

Bronza i za rukometaše na Mediteranskim igrama

Muška rukometna reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Mediteranskim igrama u Oranu.

U utakmici za treće mesto "orlovi" su bili bolji od selekcije Severne Makedonije i slavili rezultatom 34:29 (15:13).

Severna Makedonija je bolje započela utakmicu i sredinom prvog poluvremena imala prednost od tri gola (8:5).

Međutim naša selekcija se ubrzo vraća u pravi kolosek. U 22. minutu dolazi do 10:10, a zatim do isteka poluvremena diktira tempo utakmice i na odmor odlazi vođstvom 15:13.

Zamah koji su izabranici Tonija Đerone uhvatili preneli su i u drugi deo utakmice pa su se golovi samo ređali, a kako je utakmica odmicala prednost je rasla.

"Orlovi" su do 50. minuta stigli do maksimalne prednosti od sedam golova i rutinski priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Vukašin Vorkapić sa šest postignutih golova, dok su se Marko Milosavljević i Miloš Grozdanić po pet puta upisali u strelce.