Danci poslali Hrvate kući

Rukometaši Danske savladali su Hrvatsku 27:25, u meču drugog kola druge faze Evropskog prvenstva.

Izvor: B92

Evropsko prvenstvo, 2. kolo II faze
Danska – Hrvatska 27:25 (12:11)

Danska je tako gotovo sigurno obezbedila plasman u polufinale Evropskog prvenstva, dok Hrvatska više nema šanse za plasman među četiri najbolja.

Hrvati su se dobro držali protiv svetskog šampiona, ali nisu mogli do čuda i velikog iznenađenja.

Tako im sada ostaju samo šanse za borbu za plasman od petog do osmog mesta, gde će se boriti treća i četvrta ekipa iz obe grupe.

Gledali smo tvrd početak i veliku borbu u prvih deset minuta, gde je Danska bila za nijansu bolja, dok je Hrvatska igrala dobru odbranu, ali imala je problema u napadu.

Danska je došla do dva gola prednosti, na drugoj strani je sjajno branio Landin, koji je u prvom poluvremenu upisao čak osam odbrana i uspeo je i da odbrani sedmerac Čupiću.

Aktuelni svetski šampion je u 18. minutu došao do četiri gola prednosti i selektor Hrvatske reagovao je tajm-autom, posle kog je Hrvatska zaigrala odlično.

Na gol je stao Alilović, koji je upisao četiri odbrane do kraja poluvremena za 16 minuta na terenu, a u napadu je sjajno igrao Lučin, koji je postigao četiri gola za poluvreme.

Malo po malo, prednost je smanjena i na kraju je Hrvatska uspela da skroz ukroti Dansku dobrom odbranom, pa Danci nisu dali gol pet i po minuta.

Hrvatska je izjednačila na 10:10, propustila šansu za vođstvo posle odbrane Landina, da bi Danska dala dva gola zaredom i povela 12:10.

Dvorana: MVM Dom (Budimpešta)
Sudije: A. Marin, I. Garsija (Španija)

Danska: Gicel 5, Hald 1, M. Hansen 8, H. Hansen, Holm, M. Jakobsen, E. Jakobsen 6, Kirkeloke, Landin Jakobsen, Lauge 4, Lindberg, Mensa Larsen, Moler, Molgard, Saugstrup 2, Svan Hansen 1

Hrvatska: Alilović, Cindrić 2, Čupić 3, Gadža, Glavaš 1, Gojun, Ivić, Jelinić 2, Lučin 4, Mandić, Maraš 2, Marić 8, Martinović 3, Načinović, Pešić, Sipić, Slišković

Golom Hrvatske na pet sekundi do kraja završeno je prvo poluvreme, gde su Danci vodili 12:11.

Na startu drugog poluvremena je Danska krenula jako, a posebno se istakao Mikel Hansen sjajnim asistencijama i pogotkom, kada je fintirao celu ekipu Hrvatske i pogodio.

Danci su došli do +3 i tu prednost su održavali u prvih 10 minuta, dok su se Hrvati trudili da ne dozvole još veću prednost svetskog šampiona.

U 42. minutu Hrvati se vraćaju na samo gol zaostatka posle sjajne serije, ali je onda Gojun zaradio isključenje posle jakog faula i tu je propuštena šansa da možda i izjednače. Hansen sa golom i asistencijom vraća Dansku na +3 na 16 minuta do kraja.

Landin je opet počeo da brani sjajno u završnici, Danska je održavala +3 tokom većeg dela drugog poluvremena, Hrvati se nisu predavali, ali nisu uspevali da se vrate u meč.

Danci su lako priveli kraju ovaj susret, koji ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.

Najefikasniji na meču bili su Mikel Hansen sa osam i Emil Jakobsen sa šest golova, dok su kod Hrvata najbolji bili Marić sa osam i Lučin sa četiri gola.