Rukometaši Francuske nastavili su da dominiraju na Evropskom prvenstvu.

Izvor: MS

Autor: MS

EPA-EFE/Tibor Illyes

Četvrti trijumf, a prvi u drugoj fazi, upisali su protiv Holandije 34:24 (15:12).

Meč u Budimpešti je olimpijski šampion otvorio sa 5:0, ali su se žilavi Holanđani nisu predavali sve do sredine drugog poluvremena kada su propustili šansu da se priključe i to sa dva igrača više.

Tada je na scenu nastupio golman Žerar, koji je bio nesavladiv i na kraju skupio 14 odbrana.

Najviše golova dao je Min – osam golova, Turna je dao pet, dok su se po tri puta upisali Ričardson, Deska, Karabatić i Mae.

Kod Holandije je najbolji strelac turnira Smits dao četiri, a po tri Bajens, Jansen i Ten Velden.

U meču druge grupe, Španija je savladala Nemačku 29:23 (14:12).

Oslabljeni Nemci, praktično bez pola tima zbog koronavirusa, nisu mogli da pariraju "crvenoj furiji" i jednog od favorita čitavog turnira.

Španci su slomili otpor rivala na startu drugog poluvremena lada je otišla na +7.

Najefikasniji je bio Makeda sa šest pogodaka, jedan manje su dali Sole i Kasado.

Kod Nemačke ćetiri puta su bili precizni Gola i Ceker.